Tippmix Férfi NB I. A-csoport – III. forduló
PVSK-Panthers – Atomerőmű SE
81 – 103
(12-25, 18-27, 25-29, 26-22)

Benke Szilárd hárompontosával nyitottuk meg a harmadik forduló találkozóját, majd Lockett büntetőjét követően Dzeletovic is betalált kintről. Benkde hárompontosa ismét ült, ahogyan Némethé is, ezt követően Lake floaterének örülhetett a paksi közönség. (6-9) De’Quon Lake percei következtek, az amerikai légiósunk nagyokat küzdött a palánk alatt és pontosan célzott a gyűrűbe, 7 pontos ASE előnynél időt kért Sekulovic mester. Folytattuk a szervezett, fegyelmezett játékot, Benke, Lockett, Joseph és Révész pontjainak köszönhetően az első negyedet 12-25-re nyertük meg.

Frank Áron ziccerével indult a második felvonás, majd Mokánszki is betalált, erre már Révész tudott válaszolni a túloldalon. Nagyjából tartani tudtuk a 10 pont feletti előnyünket a negyed első felében, ugyan voltak hibák, de a hazaiak nem nagyon tudták kihasználni azokat. Benke már a harmadik tripláját értékesítette a meccsen, majd Joseph is betalált kintről, meg volt a kellő lendület a csapatban. (24-38) Chandler első találatára egészen a 16. percig kellett várni, ezt ismét egy Benke trojka követte, a rutinos magyar válogatott játékosunk kiváló formában volt ma este. (24-44) Payton gigantikus zsákolása után Chandler a vonalon túlról is beköszönt, majd egy szemfüles gólpasszt adott Lake-nek, aki a gyűrűbe zsákolta a játékszert, egy perccel a félidő előtt több, mint 20 pont volt az előnyünk. (30-52)

Benke ötödik hárompontosa nyitotta a harmadik etapot, majd Chandler is eredményes volt. Archibald találatával próbálkozott zárkózni a PVSK, de Lake a túloldalon gondoskodott a két csapat közti eredmény megtartásáról. Benke kettes majd újabb hármas következett, szenzációs játékot produkált Szili, ekkor már 20 pontnál járt, gyakorlatilag megállíthatatlan volt a festéken belül és azon kívül is. Folytattuk az eredményes játékot az etap hátralevő részében is, az utolsó felvonásra 55-81-es állással mehettünk.

Joseph passzából Lake talált be a záró 10 perc elején, majd Frank is betalált, amire Halmai Dániel válaszolt. A mérkőzés összképe nem változott a folytatásban sem, magabiztos sikert arattunk Pécsett, ezzel zsinórban a harmadik meccsünket is behúztuk. (81-103)