U-7

2023.06.17, 16:08 Labdarúgás
Klopcsikné S. Mária és Reichert Szabolcs értékelése.

A 2022/2023-as idényre július közepén kezdtük el a foglalkozásokat. Az edzéseken 20-25 fővel dolgoztunk, de nem volt ritka a 30 gyerek sem. A foglalkozásokon nagyon fontosnak tartottuk a játék megszerettetését, a pozitív dolgok erősítését, az alapvető mozgáskultúra kialakítását és a technikai alapok oktatását játékokon keresztül. A játékban a gyermek fejleszti az ügyességét, fizikai képességét, élettani funkcióit és fontos képesség- és személyiségbeli tulajdonságait. A játék izgalmában a gyerekek megmutatják a valódi személyiségüket, ezért nagyon sok szerep-,szimbólum-, gyakorló-és kisjáték szerepelt az edzéseken. Kiemelt feladatnak tartottuk a gyermekek mozgásigényének kielégítését, az utánzó képesség és a labdaérzékelés fejlesztését, az állandó sikerélmény biztosítását. Nem maradhatott el a motiváció és a dicséret sem. A téli termi foglalkozások nagy szervezést igényeltek, hiszen kicsi helyen 20-25 gyermeket kellett megmozgatni. Kettő téli, saját szervezésű teremtornán vettünk részt, szép sikerrel. Az őszi és a tavaszi Bozsik tornákon nagy létszámmal képviseltük egyesületünket.  A Déli-Régió Gyermekligában nagyon színvonalas, izgalmas mérkőzéseket játszottak a gyerekek, ahol az eddig tanultakat (cselek, párharcok, felállás, stb.) kiválóan alkalmazták. A májusi nyílt napunk jól sikerült. Reméljük sok kisgyerek csatlakozik hozzánk júliustól. A 2016-os születésű fiúk elköszöntek tőlünk, ők ősztől az U8-as csapatot erősítik majd. A nyári szünet után az újakkal együtt újból elkezdjük a foglalkozásokat, ahol célunk a labdarúgás népszerűsítése, a játék megszerettetése.

Paks, 2023.06.15.

Edző: Klopcsikné Somorjai Mária

 

Atomerőmű U7 csapatának értékelése. Július közepén kezdtük az edzéseket az ASE pályán. Nagy létszámban látogatták a gyermekek az edzéseket. Nem volt ritka a 30 fős edzéslátogatottság sem. Amire az edzéseken nagy hangsúlyt fektettünk, a minél több labda érintés, labda vezetések. Nem maradtak el a kedvenc szimbólum játékok sem, nagy öröm, ahogy a gyerekek bele élik magukat az adott szituációban a játékba. Sok kapura lövést végeztünk, szlalom, alagút stb. alakzatokban. Ösztönözve a mindkét láb használatát. A gólszerzés itt is nagy öröm. A téli termi időszak sajnos nem volt zökkenő mentes, egy fakban voltunk nagyon sokszor 24-28 fővel. Sajnos csak kettő teremtornán vettünk részt, a mai gazdasági helyzet miatt. (Az is hazai rendezésű volt.) De ebből is megpróbáltuk ki hozni a maximumot. Mind a tavaszi, mind az őszi Bozsik tornákon nagyon szép létszámban képviseltük egyesületünket. A Déli- Régió Gyermekligában nagyon szoros izgalmas meccseket vívtunk. Az eredmény igazából másodlagos még ebben a korban. A felállási formákat tudják alkalmazni, a lábtartás, cselezés, párharcokat jól csinálják. Összeségében egy nagyon erős 2016 születési korosztály lép fel nyártól U8-ban, összesen 16 fő. Lehet azt mondanom, hogy tíz éves edzősködésem alatt az egyik legjobb korosztály volt. A vezetőség, és az edzők javaslatára négy óvodás korú gyermek az U8-as edzéseket látogatta. Szeretném kiemelni Dobszai Boldizsárt, az összes U8-as meccsen részt vett, és remekült helyt állt. A májusi nyílt napunk remekül sikerült, 15 fő vett részt. A nyári pihenő után újult erővel folytatjuk a munkát, a hozzánk jövő gyerekekkel, hiszen legfőbb feladatunk, hogy meg szerettessük velük, ezt a gyönyörű sportágat.

Edző: Reichert Szabolcs


ADÓ 1%bezár

Támogassa adója 1 százalékával az Atomerőmű Sportegyesület fiataljait!

Atomerőmű Sportegyesület
Atomerőmű Sportegyesület Paks
Adószám: 19952259-2-17

Szakosztályaink által létrehozott alapítványok:

Atomerőmű Sportegyesület Kajak-kenu Szakosztály
Sporttal a Jövőért Alapítvány
Adószám: 18850831-1-17

Atomerőmű Sportegyesület Judo Szakosztály
Gyermek- és Diák Judoért Alapítvány
Adószám: 18860926-1-17

Atomerőmű Sportegyesület Női kosárlabda
Paksi Kosársuli Alapítvány
Adószám: 18858949-1-17

ADÓ
1%