Újra négy között a kupában

2012.02.22, 19:47 Kosárlabda

173:165-ös kosáraránnyal a legjobb négy közé jutott a Magyar Kupában az Atomerőmű SE. A második, idegenbeli mérkőzésen 101:66-ra ugyan kikapott a Falco- Szova KC-től a sorozat négyszeres győztese, de tetemes 43 pontos előnyéből 8 egységet megőrzött, így a végletek párharca után a piros kékek örülhetnek.

Nyugodtan készülődhetett a Falco- Szova KC elleni kupacsata visszavágójára az Atomerőmű SE, egy hete ugyanis 43 ponttal bizonyult jobbnak a piros kék társulat ellenfelénél. A szombathelyiek azonban nem feltett kézzel várták az Atomosokat, renoméjuk visszaállításáért és az esetleges továbbjutásért küzdöttek. A nyitó periódusban még az Aréna Savariaban sem sokan gondolhatták, hogy kiélezett végjáték végén bukik el a bajnoki listavezető. Az első 10 percet 26:18-ra nyerte a sárga fekete sereg, míg a másodikat már 33:16-ra. Éledeztek tehát a vendéglátók reményei, a hazai szurkolók hangja is megjött. Pantelics, Szanati és Harazin volt különösen elemében a vasiaknál, míg az ASE Zo Williams és Vojvoda pontjaira épített. A nagyszünetben 25-tel tartott előrébb a Falco. A térfélcserét követően mindkét gárda szigorított védekezésén, így érdemben nem nőtt a különbség a felek közt. Pantelics továbbra is nagyon aktív volt, aki szinte egymaga próbálta négy közé juttatni csapatát. A negyedik negyed előtt már 31-gyel vezetett a Szombathely. Szanati, Kálmán és Timberlake még tovább növelte a hazai előnyt, Gutierrez edző időkérésekkel próbálta megfékezni a Falco-t és meccsben tartani övéit. Zo Williams pontjai a legjobbkor érkeztek, így az ASE némiképp fellélegezhetett. Az utolsó három percben faultokkal próbálta jegelni az órát a Bencze egylet, de a büntetőket rendre értékesítették az Atomosok. Az idegek harcát Pantelic idegei nem bírták és megütötte Tóth Ádámot, amiért a vasi magas ember a kiállítás sorsára jutott. A pattanásig feszült légkörben végül Falco- Szova KC- Atomerőmű SE 101:66. Összesítésben az Atomerőmű SE 173:165-ös kosáraránnyal jutott a legjobb négy közé.

Kiállítva: Pantelics (40.)

Bencze Tamás: Közel álltunk a csodához. Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. Bár igazából az első meccs miatt fáj a fejem. Azt hiszem bebizonyítottuk, hogy az a meccs csak egy kisiklás volt, és nem véletlenül állunk a bajnoki tabella élén. Ma ismét nagyon jól játszottunk. Pattanásig feszültek az idegek a meccsen. Nem volt könnyű dolga a három játékvezetőnek. Sajnálom, hogy a végén Pantelicsnél elszakadt a cérna. Ezt azért nem kellett volna. Szeretném még hozzátenni, hogy mi tudtunk viselkedni Pakson, a nagyarányú vereségünk ellenére.

Gutierrez Garcia Enrique: Egyetlen pozítivum van, hogy továbbjutottunk. Sajnos ma borzasztóan játszottunk. Támadójátékunk és a védekezésünk is csődöt mondott. Egyedül az utolsó negyedben nyújtottunk elfogadhatót. Rendeznünk kell a sorainkat. Örülök, hogy ott vagyunk a Final Fourban.