2017.09.28, 21:44 Kosárlabda városi bajnokság

Elkészült a 2017 / 2018. évi városi kosárlabda bajnokság versenykiírása

Elolvasom
Versenykiírás - 2009/2010 Városi Kosárlabda Bajnokság HÍROLVASÓ

Versenykiírás - 2009/2010 Városi Kosárlabda Bajnokság

2009.08.26, 08:23 Szabadidő

VERSENYKIÍRÁS A 2009/2010. ÉVI VÁROSI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁGRA1. A bajnokság célja: a kosárlabda sportág népszerűsítése, sportolási lehetőség biztosítása a városban működő amatőr csapatok számára.

2011.08.26, 08:51 Kosárlabda

Az idei szezonban is lesz Városi Bajnokság, amelynek a versenykiírása lent olvasható.

Elolvasom
Városi Kosárlabda Bajnokság HÍROLVASÓ

Városi Kosárlabda Bajnokság

2011.08.24, 16:40 Kosárlabda

Várjuk régi és új csapatok nevezéseit a 2011/2012-es szezonra!!!

2009.08.26, 08:08 Kosárlabda

VERSENYKIÍRÁS A 2009/2010. ÉVI VÁROSI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁGRA1. A bajnokság célja: a kosárlabda sportág népszerűsítése, sportolási lehetőség biztosítása a városban működő amatőr csapatok számára.2. A bajnokság rendezője: az Atomerőmű Sportegyesület Szabadidősport SzakosztályaVersenybíróság elnöke: Sánta IstvánTagok: Nagy János korelnök, Maár Gábor versenybíró3. A bajnokság résztvevői: olyan paksi csapatok, akik a versenykiírásban foglaltaknak eleget tesznek, és annak pontjait betartják.4. Nevezés: nevezni csak írásban lehet. Minden csapatnak egy összesítő névsort kell megadnia. Azok a csapatok, amelyek nevezését elfogadtuk, vállalják, hogy amennyiben az alapszakasz első két helyének valamelyikén végeznek elindulnak a Megyei Bajnokság döntőjében. Ellenkező esetben ezek a csapatok a mérkőzéseiket le kell, hogy játsszák a rájátszásban, de a bajnokság végén helyezetlenül végeznek. A Szabadidő Szakosztály versenybírósága a Megyei Döntőn való részvételhez anyagi segítséget nyújt.5. Nevezési díj: minden csapatnak 30.000,- Ft-ot, azaz Harmincezer forintot kell a helyszínen befizetnie a versenybíróság elnökének. Mindaddig nem léphet pályára a csapat, amíg a nevezési díjat be nem fizette.6. Nevezési díj befizetésének ideje: 2009. szeptember 21. hétfő 19.00 óra. Helye: ASE Sportcsarnok Klubhelyisége, technikai értekezlet.7. A bajnokság rendszere: 2 forduló alapszakasz + rájátszás. Várható kezdési időpont: 2009. október 5. hétfő8. Játékosok szerepeltetése: egy bajnoki idényben egy játékos csak egy csapatban szerepelhet. Igazolt felnőtt játékos, legyen az NB-I, NB-II. junior, nem szerepelhetnek, de egy csapatban kettő kadet korú igazolt játékos játszhat (1994. 01. 01. után született). Amennyiben egy játékos egy idényben két csapatban is szerepelt, első esetben a mérkőzés eredmény 20-0 a vétlen csapat javára, és a kiállításért járó 1 pontot sem kapja meg a vétkes csapat. Ismétlődés esetén a vétkes csapatot a további bajnokságból kizárjuk.9. Ki nem állás mérkőzésre: a mérkőzésre ki nem álló csapat a kiállásért járó 1 pontot nem kapja meg, és a mérkőzést 20-0-lal a vétlen csapat nyeri.10. Díjazás: az 1-3. helyen végzett csapat érem, oklevél és kupa díjazásban részesül. A további csapatok oklevelet kapnak. Minden csapat az oklevél mellé kosárlabdát is kap.11. Egyéb rendelkezések: a résztvevő csapatoknak jól látható számozott mezekben kell a mérkőzéseken megjelenni. Amennyiben azonos színű mezben jelennek meg a csapatok, akkor az elöl álló „A” csapat köteles mezt cserélni, ellenkező esetben a mérkőzést elveszíti.12. Játékidő: 4x10 perc futó órával, és csak az időkérésnél kell megállítani. Negyedenként minden csapat egy-egy időt kérhet, az időkérés ideje 60 mp. Amennyiben a mérkőzés negyedik negyedének utolsó 2 percét megelőzően a két csapat közti különbség 10 pont, vagy annál kevesebb, akkor az utolsó 2 percet álló főidővel és 24 mp-es támadóidővel kell lejátszani.13. Várakozási idő: akár csapatra, akár játékvezetőre a várakozási idő maximuma 10 perc. Ha ez idő alatt valamelyik csapat nem jelenik meg 5 fővel, elveszíti a mérkőzést.14. Kiállított játékos: a kiállítás tényét a jegyzőkönyv hátoldalán rögzíteni kell.15. Óvás: ha egy csapat a mérkőzést meg akarja óvni bármilyen okból, azt csak akkor teheti, ha a csapatkapitány aláírtja a jegyzőkönyv ezen rovatát, és közli a játékvezetővel, hogy miért akar óvni.Továbbá az óvást a mérkőzés lefújásától számított 1 napon belül el kell juttatni a versenybizottság titkárához az óvási díjjal együtt, ami 5.000,- Ft, azaz Ötezer forint.16. Minden olyan esetben, amelyről a „Kosárlabdázás nemzetközi Játékszabályok és Versenyszabályok”, valamint ezen versenykiírás nem rendelkezik, a versenybíróság dönt.17. Egyéb: a sorsolás alapján elöl álló csapat köteles jegyzőkönyv-vezetőről gondoskodni.Paks, 2009. augusztus 26.Sánta IstvánASE Szabadidő Szakosztályvb. elnök