Magabiztos győzelem Berényben

2012.02.18, 18:52 Kosárlabda
Nick Williams 22 pontja és remek játéka is kellett az idegenbeli győzelemhez

94:78-ra győzött Jászberényben az Atomerőmű SE férfi NB I-es kosárlabda csapata a bajnokság 19. játéknapján. Gutierrez Garcia Enrique együttese így 11 győzelemmel és 7 vereséggel továbbra is a táblázat hatodik helyén áll.

A mérkőzés első perceiben pár ponttal a házigazda vezetett, az Atomosok elsősorban külső dobásaikkal operáltak. A negyed második felében előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette a Paks, melyet többé nem engedett ki kezéből.A magas emberek közül Morgen és Tóth Ádám villogott, de Nick és Zo Williams valamint Körtélyesi is pontos dobásokkal jeleskedett.

A második etap előtt már 12 egységgel tartott előrébb a vendéggárda. Melynek elején még tartotta 10 pont körüli előnyét az ASE, de Hodges és Horti révén a játékrész derekán közelített a Jászberény. Morgen fújt riadót övéinek és társaival ismét megléptek, így a félidőben már ismét megnyugtató volt a különbség, a táblán 40:53 állt.

Austin triplájával kezdődött a harmadik felvonás, de ettől a tudatosan játszó Guttierez legények nem lettek idegesek. Továbbra is nyugodtan, a meccset kézben tartva kosárlabdáztak. A JKSE találataira mindig jött válasz a túloldalról, így bár becsületesen küzdött, nem tudta látványosan faragni hátrányát a vendéglátó.

60:67-ről indították a felek a záró 10 percet. Keményített védekezésén az Atom, így a fáradó Jászságiak már csak elvétve vették be a paksi gyűrűt, míg a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes valósággal átrobogott ellenfelén. Szemre is tetszetős, gyors támadásokat vezetve 10, 15, majd a végjáték előtt már 20 pont lett a differencia, a találkozó eldőlt. Az Atom fiataljai Kerpel-Fronius és Kovács Ádám is parkettre kerültek, a Berény pedig már csak kozmetikázni tudta az eredményt. Jászberényi KSE- Atomerőmű SE 78:94.

Kipontózódott: Körtélyesi (39.)

Horváth Balázs: Gratulálok a paksiaknak egy jobb csapat, jobb játékkal vert ma meg bennünket. Nálunk hiányoztak az extra teljesítmények, nincs sok időnk búsulni, készülünk a keddi szolnoki kupa visszavágóra és az Albacomp elleni bajnokira.

Gutierrez Garcia Enrique: Az előző két nagy arányú győzelem után a földön kellett tartanom a játékosokat. Örülök neki, hogy ez sikerült, mert Jászberényben, nehezebb mérkőzésre számítottam, hiszen a JKSE egy hazai pályán jó meccseket hozó együttes. Örülök, a győzelemnek.