Elrontott végjáték

2011.12.04, 17:16 Kosárlabda

83:79-re kikapott az Atomerőmű SE a honi kosárlabda bajnokság 9. játéknapján Pécsett. Völgyi Péter együttese jelenleg öt győzelemmel és négy vereséggel a tabella 6. helyén áll.
Jól kezdte a PVSK- Pannonpower elleni mérkőzését az Atomerőmű SE. A kezdő ötös minden tagja egyformán tette a közösbe, míg a hazai próbálkozások rendre kimaradtak. Rövid idő alatt 12:2-re ellépett a Völgyi alakulat, mely különbségből a negyed végéig 7 egységet megőrzött a vendéggárda. A folytatásban felválltva estek a kosarak, a Pécs próbálta faragni hátrányát, nem sok sikerrel. Ciric, Doyne, Vasojevics és Tóth Norbert folyamatosan rohamozta a paksi gyűrűt, de Morgen, Cole, Vojvoda és Kámán is pontosan célzott a piros kékeknél. Az öltözőbe 42:45-tel vonultak a felek. A fordulás után Vasojevic eredményességének köszönhetően átvette a vezetést a PVSK, de Cole vezérletével tartotta magát az ASE. A látogatók régi-új játékosa Nick Williams is beszállt a pontgyártásba, Cole és Vojvoda  továbbra is kimagaslóan teljesített, így a záró szakasz előtt 60:67-et mutatott a tábla. Az utolsó 10 perc elején 10 egység körül táncolt a különbség, de a lélektani határt nem sikerült átlépnie az Atomosoknak. Ciric fújt riadót odaát, a légiós 14 pontot dobott a záró etapban, közte három triplát. 72-nél érte utol riválisát a vendéglátó, majd izgalmas végjáték következett. A paksiak két labdaeladása ekkor már végzetesnek bizonyult, így nagy csatában végül a baranyai csapat diadalmaskodott. PVSK- Pannonpower- Atomerőmű SE 83:79.

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Atomerőmű SE
83-79
(15-22, 27-23, 18-22, 23-12)
Vezette: Benczur T. Török R. Horváth A. (Csabai)
Lauber Dezső sportcsarnok, 900 néző

Pécsi VSK-PANNONPOWER: Kovács P. 3/3, DOYNE 9, CSIRICS 32/18, TÓTH N. 12/3, Eilingsfeld 9 Csere: VASOJEVICS 16/3, Lepsényi -, Deák 2
Atomerőmű SE: L. Williams 11/3, VOJVODA 18/6, Kámán 6, COLE 23/3, Tóth Á. 1 Csere: Morgen 10, N. Williams 6, Kovács 2, Körtélyesi 2

Csirke Ferenc: Ezután a meccs után bármelyik játékosom bármikor bárhova hív, menni fogok.

Völgyi Péter: Többször is megnyerhettük volna a meccset, de a Pécs mindig visszajött. Gratulálok nekik.