Második idegenbeli meccsünket is elveszítettük.

ZTE: Ware 24/9, Thompson 9, Green 19/9, Szabó Zs. 11, Agafonov 14.
Csere: Doktor 9/9, Gulyás -, Durázi -, Bagó 8

ASE: Kovács Á. 21/9, Ruják 2, Faust 22/9, Eilingsfeld 5, Jevtovic 6.
Csere: Norfleet -, Medve 9/3, Horváth K. 8/6, Williams 12

A mérkőzés első pontjait Ware szerezte meg, miután remekül fülelte le az egyik passzt, ami Kovács Ákos felé tartott, így egy könnyű ziccert dobhatott a másik oldalon. Sok hibával, pontatlan dobásokkal kezdtük a találkozót, ezzel teret engedve a ZTE-nek, a hazai csapat 4 perc elteltével 10-2-re vezetett. Dzunic mester időkérése után rendezni tudtuk a sorokat és egálra módosítottuk az eredményt. (10-10) Amir Williams pályára lépésével próbáltuk a hazaiakat a külső dobásokra kényszeríteni, ám ezeket is remekül oldották meg, így tovább tudták növelni az előnyüket. Az első negyedet 27-14-es állással zártuk.

A második negyedben sem tudtuk diktálni az iramot, 29.6 %-os dobóteljesítményünk volt és a védekezésünk sem volt „atombiztos”. A negyed felére már 18 pontos hátrányban voltunk, ekkor Dzunic Branislav kért időt. Az „eligazítás” után teljesen más felfogásban kezdtünk el játszani és a tizennyolc pontos hátrányt hamar 6 pontra dolgoztuk le. (40-34) Végül az első félidőt 49-35-ös állással zártuk.

A harmadik etapban a ZTE folytatta az agresszív és pontos játékot, aminek köszönhetően a negyed felére ismét tetemes, 19 pontos előnyt szereztek. (65-46) Ahogy a szaklapok szokták írni, „bennt maradtunk az öltözőben”, nem volt tűz, nem volt hajtás és küzdelem a labdákért. A negyed vége felé kezdtek elszabadulni az indulatok Nick Faust és a hazai szurkolók között, az amerikai légiósunk egy technikai figyelmeztetést is kapott a nem megfelelő viselkedésért. A harmadik 10 perc utolsó kosarát Horváth Kristóf szerezte, így az utolsó játékrészt 70-58-as állással kezdhettük meg.

Faust zsákolásával először 10 pontra, majd Kovács Ákos kosaraival 7 pontra zárkóztunk fel a negyedik negyed elején. Amir Williamset többször is sikerült jól megjátszani a festékben, majd egy labdát is szerzett, amiből ziccer született, ezzel 4 pontra jöttünk fel négy perccel a vége előtt. Ebben a negyedben kifejezetten jól játszottunk, felvettük a harcot fizikálisan is a hazai csapattal, agresszívan védekeztünk és a támadásaink is sikeresebbek voltak. Kovács Ákos büntetőjével 77-74-re módosítottuk az állást. Nem csak Faustnál, hanem Amir Williamsnél is elszakadt a cérna, egy lökést követően kiállították centerünket. Felfokozott hangulatban teltek az utolsó percek, Medve Máté sikeres büntetői közelebb hoztak minket a hazai csapathoz. (79-77) Ruják kosarával sikerült egyenlítenünk, de erre a másik oldalon hamar jött a válasz. Az utolsó két percre kanyarodva fej-fej mellett haladt a két csapat, de Nikola Jevtovic kipontozódása után már nem volt esélyünk. A vége: 93-85, ezzel a középszakasz második idegenbeli meccsét is elveszítettük.