Állva hagytuk a bajnokot az első félidőben

2010.12.22, 18:00 Kosárlabda
20 perc játék után 9:43-at mutatott az eredményjelző...

Sikerült a revans, az Atomerőmű SE visszavágott a tavalyi bajnoki döntőért!

De nem is akárhogy! Horváth Imre együttese 28 ponttal győzött Zalaegerszegen, melyre a legvérmesebb paksi drukkerek sem számítottak. A találkozó elején szó szerint állva hagyta az ASE a ZTE-t, 17:0-ra nyerve a nyitó szakaszt! Emberemlékezet óta nem volt arra példa, hogy 10 perc alatt egyetlen pontot se érjen el egy csapat a honi élvonalbeli bajnokságban. Hiába leste meg Völgyi Péter az Atomosokat a legutóbbi Szolnok elleni meccsen, játékosai indiszponáltak voltak az első félidőben. Hiszen a következő etapban is mindössze 9 pontot hozott össze a zalai egylet. De foglalkozzunk inkább a piros kékekkel. Sales korlátlan úr volt a palánkok alatt, Körtélyesi is remekül játszott, de Hodges és Winters is villogott. Az ASE gyakorlatilag azt csinált az első félidőben amit akart, így 43:9-es paksi vezetéssel mehettek a csapatok az öltözőbe. A fordulás után összekapta magát a legutóbbi bajnok pontosabbak lettek ugyan a támadások, de a Horváth alakulat magabiztosan tartotta előnyét. A 28:30-as harmadik negyedbeli eredmény jól mutatja, inkább a kosárszerzésen volt a fő hangsúly ebben a periódusban. A záró felvonásban már minden mindegy alapon játszott a kék fehér egylet, az Atomosok kissé kiengedtek. Thomas és Gáspár szórták a hármasokat, de hiába, ezen az estén nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Az Atom újabb skalpot begyűjtve, immár 11-2-es mérleggel áll az élmezőnyben. A négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes 8 meccses győzelmi szériánál tart, melyet mindenki büszkén tehet a karácsonyfa alá. Zalakerámia ZTE KK- Atomerőmű SE 67:95.

Zalakerámia ZTE KK – Atomerőmű SE 67:95 (0:17, 9:26, 28:30, 30:22)