Welton duplája döntötte el a mérkőzést

2010.01.21, 09:29 Kosárlabda
A Kaposvár elleni mérkőzések mindig a rangadó kategóriába tartoznak, így volt ez szerdán is. Bár az összecsapás előtt a KKK csak a 10. helyen állt nagyon fogadkoztak a hazaiak, ezúttal legyőzik a bajnoki címvédőt. A nyolcba igyekvő kék fehérek a héten légióst cseréltek, Ceskovic érkezett a somogyi alakulathoz.

A találkozót az Atom kezdte jobban, pár perc alatt jókora előnyre tett szert. 10-0-s rohammal fordított Fekete Ádám csapata, de a negyed végén ismét az ASE talált magára. Az első 10 percet 23:22-re nyerte a vendéglátók. A második etapban Ceskovic és Soós repítette övéit. A piros kékek a sérüléséből felépülő Dill és Gulyás Róbert révén tartották a lépést, előbbi 15, utóbbi 10 pontig jutott a nagyszünetig. A félidőben 5 egységgel a Kaposvár vezetett. A fordulást követően szívósan tapadt riválisára az ASE, a felek fej-fej mellett haladtak. A nagy küzdelemben a fáradó játékosok egyre több dobást hibáztak. A harmadik 10 percet 3 ponttal az Atom nyerte, így teljesen nyílt volt a végjáték. A játékvezetők is egyre többet hibáztak, melyet a játékosok néha nehezen kezeltek. Gulyás kapott technikait reklamálásért. 4 perccel a vége előtt 7 ponttal megugrott a KKK, de a Dzunics legények English duplájával pár másodperccel a vége előtt egyenlítettek. A végső dudaszó pillanatában azonban Welton még jelentkezett és kosarával eldöntötte a mérkőzést. Kaposvári KK- Atomerőmű SE 95:93.

Kaposvári KK - Atomerőmű SE 95:93 (23:22, 29:25, 16:19, 27:27)
Kaposvár 1000 néző Játékvezetők: Cziffra Cs., Tóth K., Szilas Gy., Ellenőr: Bodrogváry I.,

KKK: Kiss K. 10/6, Vojvoda D. 20/6, Welton L. 14, Hendlein R. 9, Dávid G. 9/6, Cserék: Kováts R. -, Soós G. 12/12, Orosz L. 2, Ceskovic M. 19/9.

ASE: English M. 21, Horváth Á. 17/12, Clark I. 13/3, Körtélyesi G. -, Ibrahim S. 2, Cserék: Dill A. 19/3, Kiss Zs. 5/3, Medve M. 2, Mészáros Z. -, Gulyás R. 14,

Mestermérleg:

Fekete Ádám: – Gratulálok a csapatom valamennyi játékosának! Nagyon megdolgoztunk a győzelemért, egy jól játszó Paksot vertünk meg fegyelmezett játékkal és a végén egy kis szerencsével.
Dzunics Braniszlav: – Gratulálok a kaposváriaknak megérdemelten győztek! Védekezésünk csődöt mondott.