Vojvodáék megállíthatatlanok voltak

2020.12.14, 10:27 Kosárlabda
Elbuktuk a rangadót.

Gulyás Milán dobása csordult le a gyűrűről az első percben, a másik oldalon Vojvoda Dávid is pontatlan volt, egy eladott labdát követően Curry szerezte a mérkőzés első pontjait. Kovács Ákos és Justin Jackson is büntetőkből volt eredményes, Vojvoda Dávid viszont két elképesztő step-back hármassal sokkolt minket. (8-2) Nem igazán voltunk támadásban hatékonyak, Dzunic mester időt is kért. A hosszú kosárcsendünket Winston Shepard törte meg egy ziccerrel, de az Albának erre is volt válasza. Nem koncentráltunk eléggé, sok faultot ütöttünk és gyenge dobószázalékkal dolgoztunk, szinte egy dobásunk sem talált célba, mindeközben a hazaiak a saját ütemükben meneteltek előre. Kis Raul és Ian Baker pörgette fel a negyed végén a csapatot, ekkor 23-11 volt az állás. Az első 10 percben 18,8 %-os dobószázalékunk volt, összehasonlításképpen a hazaiak mutatója 50% volt. (25-11)

4-0-val kezdett a fehérvár a második etap elején, ismét időt kértünk, a „megbeszélés” után Curry-ről maradt le Gulyás, az Alba amerikai játékosa egy hárompontossal büntetett. (32-11) 7 perc szenvedés után kezdtünk magunkra találni és Eilinsgfeld János triplájával 20 ponton belülre sikerült feljönnünk. (41-24) A félidőre végül 49-28-as állással mehettünk.

A félidő után a harmadik negyedet jobb lendülettel kezdtük, de Vojvodáék folyamatosan tartani tudták a 20 pontos előnyüket. (66-48)

Vojvoda floater dobásával indult az utolsó felvonás, pecekkel később Justin Jackson kipontozódott, ezzel rövidebb lett a kispadunk a hajrára. Nem tudtunk közelebb kerülni a hazai gárdához, így zsínórban négy nyert meccs után veszítettünk az alapszakaszban.