Vojvoda újabb gyilkos triplája

2013.04.13, 21:22 Kosárlabda

Hosszabbítás után 95:93-ra győzött az Atomerőmű SE idegenben a Top Cop Security Jászberény ellen a középszakasz felsőházának 8. fordulójában. A piros kékek jelenleg 5 győzelemmel és 3 vereséggel a tabella 3. helyén állnak.

A mérkőzés első periódusában Dramicanin szerezte a JKSE pontjainak többségét, míg az Atomosoknál megosztoztak a játékosok a kosarakon. A negyed végéhez közeledve 21:12-re is meglépett már a hazai gárda, az ASE még visszazárkózott ugyan, de Rakic távolijával 24:18-ra alakult az állás. A folytatásban a 14. percig őrizte előnyét a vendéglátó, de a szakasz derekán Vojvoda triplájával már egalizált a piros kék együttes. A félidőhöz közeledve a vezetést is átvette a Schmidt alakulat, így 44:46 volt az eredmény a nagyszünetben.

A térfélcserét követően 8 egységgel tartott előrébb a vizitáló társaság, de ezután több mint 4 perces paksi kosárcsend következett. Eközben 12:0-t repesztettek a kék fehérek, melynek köszönhetően 67:64-gyel zárult a harmadik 10 perc. Az utolsó negyed elején pár ponttal a Jászberénynél volt az előny, de az Atom látótávolságon belül maradt. Djikanovic triplájával 81:71-ről kezdődött a végjáték, melyben erőre kapott az ASE és fokozatosan faragta hátrányát. 15 másodperccel a vége előtt 84:84 volt. Djikanovic kihagyta dobását, így jöhetett a hosszabbítás.

Kovács Ákos duplájára, Rakic hárompontossal, Horti kettessel válaszolt, a Paksnál csak magyar játékosok voltak ekkor a parketten. Schmidt Béla tanítványai pontatlanul céloztak, melynek köszönhetően a Berény 91:86-ra vezetett. A tarthatatlan Vojvoda közelijére újra Horti felel, majd Körtélyesi is betalált. Tóth Ádám kosarával már csak egyetlen ponttal vezetett a JKSE, sőt Vojvoda távolija már paksi előnyt jelentett. 0,3 másodperccel a hosszabbítás vége előtt Földi Sándor kért időt. De hiába tette, újabb pont már nem született egyik oldalon sem, így végletekig kiélezett csatában győzött az ASE. Top Cop Security Jászberény- Atomerőmű SE 93:95.

Az Atomerőmű SE legközelebb hazai pályán az Alba Fehérvár együttesével mérkőzik. Az összecsapást április 17-én szerdán 18 órakor rendezik.

TOP COP Security Jászberény - Atomerőmű SE
93-95
(24-18, 20-28, 23-18, 17-20, 9-11)
Belvárosi Általános Iskola
Vezette: Kapitány G., Benczur T., Fodor A. (Várhalmi)

TOP COP Security Jászberény: RAKICS 22/12, Soós 10/3, Markovics 7, DRAMICSANIN 24/12, DJIKANOVICS 14 Csere: HORTI 10, Mladenovics 2,
Szabó P. -, Török 4

Atomerőmű SE: WILLIAMS 17/9, Levy 2, VOJVODA 33/6, Kámán 2, TÓTH Á. 15 Csere: Körtélyesi 11/3, Kovács Á. 10/3,