Vojvoda nélkül is győzött az ASE

2012.11.10, 17:43 Kosárlabda

69:49-re győzött az Atomerőmű SE a férfi NB I-es kosárlabda bajnokság hetedik fordulójában Debrecenben. A piros kék gárda jelenleg öt győzelemmel és két vereséggel az élmezőnyben található.

A nyeretlen Factum Sport Debrecen otthonába látogatott a honi élvonalbeli kosárlabda bajnokság legutóbbi játéknapján az Atomerőmű SE. A siker tehát előre borítékolható volt, a csapat pedig bizonyította a papírformát. A találkozó elején fokozatosan növelte előnyét a látogató, Tóth Ádám, Nick Williams, Körtélyesi, a sokáig sérült Kámán Tamás, Lorenzo Williams és Eilingsfeld is szerzett kosarat, így 15:10 lett a nyitó szakasz vége a piros kékek javára.

A második etapban elsősorban Mladenovicsnak és Carternek köszönhetően faragni kezdte hátrányát a Factum, sőt röviddel a félidő lefújása előtt már 26:22-re a vendéglátó vezetett. De Tóth Ádám, Kovács Ákos, Kámán és Lorenzo Williams is megrázta magát, így a nagyszünetben öt egységgel ismét az ASE tartott előrébb. A térfélcserét követően tartotta az 5-7 pontnyi távolságot a Gutierrez legénység.

A harmadik 10 perc finise ismét jól sikerült, a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes csapat tagjai remekül védekeztek és pontosan támadtak, amelynek köszönhetően a záró felvonás előtt már 16 egység volt a felek közt. A negyedik negyed így csendben csordogálhatott, a meccset kontroll alatt tartotta az Atom. A spanyolt tréner a végjátékban már bátran pályára küldhette a legfiatalabbakat is, a hazaiak nem tudtak újítani, és végül beletörődtek a vereségbe. Factum Sport Debrecen- Atomerőmű SE 49:69.

Az Atomerőmű SE legközelebb edzőmérkőzésen a Kecskemét gárdáját fogadja. A találkozót november 13.-án kedden 18 órakor rendezik a Gesztenyés úti Sportcsarnokban.

Factum Sport Debrecen - Atomerőmű SE
49-69
(10-15, 17-17, 8-19, 14-18)
Oláh Gábor utcai csarnok
Játékvezetők: Török R., Frányó P., Gorka Sz. (Nagy)

Factum Sport Debrecen: MLADENOVICS 12/3, PETTIS 11/3, Helmeczi 10/3, Cseh 2, CARTER 10 Csere: Kovács 2, Boros -, Pék 2, Varga -

Atomerőmű SE: L. WILLIAMS 17/9, N. WILLIAMS 9/3, Kámán 5/3, Körtélyesi 7, TÓTH 10 Csere: Eilingsfeld 4, Kovács 7/3, Idlet 8, Kerpel-Fronius 2, Czinger -, Illés -, Antóni -