Vojvoda gyilkos triplája

2013.03.23, 20:15 Kosárlabda

89:86-ra győzött az Atomerőmű SE a középszakasz felsőházának harmadik fordulójában a TOP COP Security Jászberény ellen. A mérkőzést Vojvoda utolsó másodpercekben elengedett hárompontosa döntötte el.

A szezon meglepetéscsapata látogatott a középszakasz felsőházának harmadik játéknapján a Gesztenyés úti sportcsarnokba. Az összecsapást a vendégek kezdték jobban, pár ponttal folyamatosan a Lorenzo Williams nélkül felálló piros kékek előtt jártak. A látogatóknál mindenki egyformán kivette a részét a pontszerzést illetően, míg az Atomosoknál Vojvoda volt elemében. Az első 10 percet egyetlen egységgel nyerte a JKSE. A folytatásban szinte azonnal átvette a vezetést az ASE, és tartotta 4-5 pontos előnyét. Földi Sándor időkérésekkel próbálta megállítani a lendületben lévő hazaiakat, sikerrel. Schmidt Béla is folyamatosan cserélte játékosait, így a kulcsemberek közel azonos időt töltöttek a parketten. A nagyszünetben 40:36 állt a táblán.

A térfélcsere után a Jászberény hamar ledolgozta hátrányát, és ezután is lendületben maradtak a kék fehérek. A negyed vége felé 10 pontos előnyt iparkodott össze a vizitáló társaság, de az ASE végül hat egységre csökkentette a dudaszó pillanatára a különbséget. A záró periódusban Körtélyesi adta meg az alaphangot, így ha hihetetlenül nehezen is, de visszakapaszkodott a Schmidt legénység. A végjátékban fej-fej mellett haladtak a felek, minden egyes kosárért alaposan meg kellett izzadniuk a játékosoknak. Az utolsó labdát az Atom hozhatta egálnál és a szenzációsan játszó Vojvoda csibészes triplával robbantotta fel a csarnok közönségét. Végül a rettenetesen nehéz mérkőzésen a szív és az akarat diadalát láthatta a publikum. Atomerőmű SE- TOP COP Security Jászberény 89:86.

A következő fordulóban az Atomerőmű SE Székesfehérváron vendégszerepel. A mérkőzés március 27-én szerdán 18.30-kor kezdődik, melyet a Paksi Kistérségi Televízióban csütörtökön 17.30-tól felvételről láthatnak.

Atomerőmű SE - TOP COP Security Jászberény
89-86
(17-18, 23-18, 18-28, 31-22)
Atomerőmű SE Sportcsarnok
Vezette: Papp P., Frányó P., Jakab L.
(Benczur)

ASE: Kovács Á. 6/6, LEVY 14, VOJVODA 28/6, Kámán 7/3, Tóth Á. 2 Csere: KÖRTÉLYESI 20/12, Idlet 6, Kerpel-Fronius 6/6, Eilingsfeld -,

Jászberény: RAKICS 23/6, Soós 10/6, MARKOVICS 16/3, DRAMICSANIN 11/9, HORTI 16, Csere: Török 10, Mladenovics -, Szabó P. -,

Kipontozódott: Körtélyesi (36. perc), Tóth Á. (38. perc), illetve Dramicsanin (34. perc), Török (40. perc)