Vezet az ASE a Szolnok ellen

2009.05.08, 05:46 Kosárlabda
Legutóbbi megjelenésünk óta két mérkőzést játszott egymással a negyeddöntőben az ASE és a Szolnok. Előbb szombaton a Tisza-parti városban, majd kedden Pakson csaptak össze a felek.Negyeddöntő, 2. mérkőzés: Rosszul kezdte a meccset az ASE, ezt követően azonban magára talált, és fordított. A kisszünet után felváltva vezettek a felek, félidőre 34-29 volt a Szolnok javára. A térfélcsere után meglódult az Atom: Gulyás, Williams és Gosa pontjaival 17-5-ös rohammal hétpontos fórt épített. Ezt követően azonban nagyot változott a játék képe. Jurkunas, Ross és Tutt hármasokat dobott, Barro pedig a palánk alatt tette elsőrangúan a dolgát. 63-48-nál már látszott, elment a hajó, a hajrában már csak csökkenteni tudta tetemes hátrányát együttesünk. Szolnoki Olaj KK – ASE 78–69 (16–19, 18–10, 26–19, 18–21)Negyeddöntő, 3. mérkőzés:Kedden a harmadik mérkőzésre került sor. Az ASE repülő rajtot vett s gyakorlatilag tíz perc alatt eldöntötte a mérkőzést. Az ASE pontosan dobott (60% fölött), míg a szolnokiak pocsékul. A különbség a nagyszünet után húsz fölé is nőtt – köszönhetően Gosa, Gulyás és Williams kosarainak. Az utolsó játékrészre tehát minden eldőlt, a mieink nagy fölénnyel verték vendégeiket. ASE – Szolnoki Olaj KK 89–70 (28–15, 19–22, 30–18, 12–15)A három győzelemig tartó párharc állása: 2-1 az ASE javára.A négy közé jutásért zajló párharc Szolnokon folytatódik (2009. május 8., péntek 18 óra).Ha szükséges, az 5. meccsre Pakson kerül sor 2009. május 10-én, vasárnap 18 órától.Forrás: Heti Hírlevél 19. hét