Vereséggel kezdte az idén az Atomerőmű SE

2009.01.09, 09:50 Kosárlabda
Kaposvár-Paks éveken keresztül a Magyar bajnokság egyik legnagyobb ragadójának számított. Az idei szezonban már csak tartalékos szezonnal készült a Hendlein és Csirke nélkül felálló KKK a bajnok esélyes ASE ellen.Az első kosarakat Johnson majd később Csaplár-Nagy faultokkal együtt szerezte. Rengeteg fault volt az első negyedben de ebből az Atomerőmű gárdája jött ki jobban. Gulyás a cserepadról beállva egy triplával mutatkozott be az év első meccsén. A negyedet Hoffmann 3 pontosa zárta.( 26:29)A 2. negyed 5 percében Kiss Kornél 3 pontosával először vezetett a Kaposvár. Gulyás Róbert pontjával még átvettük a vezetést, de egy 7-0 rohanást követően három pontos hátránnyal várhattuk a 2. negyedet.A 2 félidőben sem változott a játék képe, hiszen 4 perc játék után egy pontos vezetés volt az ASE előnye. Orosz pontjaival azonban meglépett a Kaposvár és 71:62-vel zárult a negyed.A záró periódusban sem tört meg a Dzunics legénység lendülete és a 35. percben már 17 pont volt az előnyük. Először a mérkőzés folyamán küzdeni kezdett az ASE, és egy 11:0-s rohanást követően vissza jött a remény, azonban Welton a végjátékban nem tudott hibázni, így óriási meglepetésre a tartalékos KKK legyőzte a sokkal esélyesebb Atomerőmű csapatát.KAPOSVÁR: MARCIULIONIS 6/3, Vojvoda 8/3, WELTON 27/12, HOFFMANN 18/6, OROSZ 21. Cs: Kiss K. 7/3, Dávid 2. Edző: Dzunics BraniszlavATOMERŐMŰ SE: Nichols 4, WILLIAMS 11, Gosa 11, Johnson 12, CSAPLÁR-NAGY 18/15. Cs: GULYÁS 23/3, Mészáros Z. 3, Kiss Zs., Panta. Edző: Sabáli BalázsAz eredmény alkaulása: 3. p.: 5–10. 7. p.: 17–22. 13. p.: 28–35. 17. p.: 40–39. 23. p.: 56–53. 28. p.: 67–59. 32. p.: 76–62. 34. p.: 79–64Kipontozódott: Marciulionis (38. p.)G. N.