Vasban robbantott az atom

2009.02.17, 18:40 Kosárlabda
Az Uniqa férfi kosárlabda bajnokság 17. fordulójában az ASE folytatta jó sorozatát és három meccsesre hizlalta győzelmi szériáját. Gulyásék elkapták a Szolnok, Kecskemét duót otthon és most a Körmendet idegenben, pedig nem úgy indult a mérkőzés, hogy ebből ünneplés lesz. Az első negyed elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, amikor a Fodor testvérpár 11 pontjának köszönhetően megugrott a piros-fekete együttes 27-14-re. Márton nyolc, Gergely három pontot rakott be a közösbe. A negyed végére azonban tízen belül volt az ASE, Williamsnek és Gosának köszönhetően. A második felvonásban egy 10-1-es rohanást produkáltak Gulyásék melynek következtében 32-nél utolérte vetélytársát a Paks. A félidőre viszont már négy pontos előnyben voltak a Dzunics legények. Érdekesség, hogy legutóbb a Kecskemét ellen is négy pont volt az előny 20 perc játék után. 40-44-ről kezdték a második játékrészt a csapatok, de két perccel később már tizeneggyel ment az atom. Nagyot fordult a világ a paksiakkal, hiszen a 9. percben még 13-mal égtek. Megkezdte a felzárkózást azonban a Körmend, de csak egy triplányi különbségre sikerült megközelíteni Gosáékat. (52-55) A harmadik felvonás végén már újra közte tíz volt.(59-69) Az utolsó játékrész -csak úgy, mint a találkozó elején- megint a vasi együttes perceivel kezdődött a 34. percben egy pontra csökkent a vendégek előnye. Gulyás és Williams azonban kirángatta a paksiak szekerét a kátyúból, és magabiztos 13 pontos győzelmet aratott az ASE. Vereségével a vasi egylet kikerült a nyolcból, a paksiak ötödikek a tabellán.Polaroid Lami-Véd Körmend - Atomerőmű SE 71-84 (27-20, 13-24, 19-25, 12-15)Vezette: Bodnár, Kapitány, Török R. Körmend: Fodor M. 10/3, Rodgers 21/3, Fodor G. 11/6, Bialek 7, Banks 15/3. Csere: Ferencz 4, Tóth G. 2, Hegedűs 1.Paks: Mészáros Z. 5, Williams 13/6, Gosa 9/3, A. Johnson 8, Csaplár-Nagy E. 4. Csere: English 11, Kiss Zs. 12/12, Gulyás 22/3, Medve -.Forrás: Fortuna Rádió