Újra a tabella élén

2013.11.02, 19:38 Kosárlabda

60:50-re győzött az Atomerőmű SE hazai pályán a KTE- Duna Aszfalt csapata ellen a bajnokság hatodik fordulójában. A piros kékek sikerükkel átvették a vezetést a tabellán.

A veretlen Kecskemét látogatott a bajnokság hatodik játéknapján a Gesztenyés úti sportcsarnokba, így remek mérkőzésre volt kilátás Pakson. A Sztojan Ivkovics trenírozta KTE játékosok már az első másodpercekben megmutatták, győzni jöttek az Atomvárosba. Az nyitó negyedben a várt hatalmas küzdelem alakult ki, mindkét együttes remekül védekezett, és pocsékul dobott. A legnagyobb különbség a dudaszó pillanatában alakult ki a felek közt, ekkor ugyanis Mészáros süllyesztett el egy triplát a paksi gyűrűben, így lett 9:15. A folytatásban hamar 10 pontra növelte a differenciát a látogató, az ASE szenvedett a kecskeméti szorításban. A 15. perctől azonban fokozatosan faragta hátrányát az Atom, mellette jól védekezett, így a nagyszünetben 23:27 állt a táblán.

Az első félidőben a hazaiaknál Jones 10, a túloldalon Karahodzic 8 egységgel csapata legeredményesebbje volt. A harmadik etapban sem volt kosáreső, de a paksiak lépésről- lépésre közelítettek riválisukhoz. A negyed derekán pár pillanatig átvette a vezetést az ASE, de a KTE beleerősített és 4-6 pontos előnyre tett szert. Az utolsó 10 perc előtt 41:47 volt az eredmény. A záró szakaszban ismét nekidurálta magát az Atom és a szemmel láthatóan fáradó vendégek nem tudtak már ritmust váltani. A szokásos „Ivkovics show” sem maradt el, de ez sem segített övéin, a piros kékek átvették a vezetést és a lefújásig meg is őrizték. A végeredményt Szabó Zsolt hárompontosa állította be. Atomerőmű SE- KTE- Duna Aszfalt 60:50.

Atomerőmű SE - KTE-Duna Aszfalt
60-50
(9-15, 14-12, 18-20, 19-3)
ASE Sportcsarnok

ASE: Kovács Á. 4, Kerpel-Fronius 2, Körtélyesi 6/3, SZABÓ ZS. 12/3, JONES 12. Csere: EILINGSFELD 6/3, McGruder 10, Vaughn 4/3, Tóth Á. 4, Medve -

KTE: WITTMANN 14/9, Mészáros 3/3, Djeraszimovics 5/3, Sztefanovics 2, KARAHODZIC 12. Csere: PONGÓ M. 2, Pongó M. 8, HEGEDŰS 4/3, Bencze -

Kipontozódott: Mészáros