Újabb idegenbeli bravúr

2013.10.19, 19:23 Kosárlabda

75:68-ra győzött Szombathelyen az Atomerőmű SE kosárlabda csapata a bajnokság negyedik fordulójában a Falco KC ellen. A paksiak legjobbjai Kovács Ákos és Körtélyesi voltak, a piros kékek továbbra is veretlenek a sorozatban.

Szabó Zsolt hárompontosával kezdődött az Atomerőmű SE szombathelyi vendégjátéka, de a hazaiak észnél voltak, és nem engedték meglépni ideje korán a paksiakat. A Falco KC hasonlóan a piros kékekhez rendre betalált, így az első 10 perc elején küzdelmes meccset láthatott a vasi publikum. Will Tamás repítette a sárga feketéket, míg az ASE pontjai megoszlottak a játékosok között. Bazsó Brúnó és Harazin találatira azonban nem jött válasz a túloldalról, így 18:11 állt a táblán 10 perc után. A folytatásban Simon László duplájával már 10 egység volt a felek közt, de a Dzunics egylet nem hagyta magát leszakítani. Először védekezését rendezte az Atom, majd a látogató támadásban is egyre jobban muzsikált, melynek köszönhetően lassan faragta hátrányát. Jones büntetőivel másodpercekkel a félidő előtt egál volt, de Timberlake sem hibázott a vonalról, így a lefújáskor 34:32-re a Falco KC vezetett.

A térfécserét követően sokáig Will Tamás vitte hátán a vendéglátókat, a paksiak közül pedig Jones volt elemében. Vaughn első duplájával a negyed közepén átvette a vezetést az ASE, majd a légiós triplájával már hat egységgel tartott előrébb a szezonban még veretlen együttes. Perl Zoltán a fiatal szombathelyi tehetség jóvoltából viszont újítani tudott a Falco és visszavette az előnyt a házigazda. 30 perc után 55:52 volt az állás. A záró etap kezdeti kosárcsendjét Vaughn törte meg, ott lihegett tehát riválisa nyakán az Atom. A mérkőzés kiélezett végjáték után dőlt el. Több szerzett és eladott labda borzolta a szurkolók és a trénerek idegeit ekkor. Körtélyesi és Kovács Ákos ketteseivel ismét a piros kékek vezettek, majd állva hagyták riválisukat. A paksi irányító végül győzelemre vezette övéit, a végeredmény Tóth Ádám zsákolásával alakult ki. Falco KC- Atomerőmű SE 68:75

Falco KC Szombathely - Atomerőmű SE
68-75
(18-11, 16-21, 21-20, 13-23)
Aréna Savaria, 2000 néző

V.: Földház T., Szabó G., Makovszky Sz. (dr. Valovics)

Falco: PERL 13/6, Timberlake 12, WILL 17/9, Zagorac 10, Szabó M. 2. Csere: BAZSÓ 8, Harazin 2, Simon L. 4, Bognár -.

ASE: KOVÁCS Á. 15/3, Medve 6, KÖRTÉLYESI 13/3, Szabó Zs. 7/3, Tóth Á. 7. Csere: JONES 11, Eilingsfeld 5, Baki -, Vaughn 9/3, Summers -.