Tovább őrizzük veretlenségünket a Pest megyei bajnokságban

2013.02.14, 08:00 Kosárlabda

Szombaton, Budapesten játszottunk a 2000-es születésű csapattal a Pest megyei gyerekbajnokságban, ahol a Nagykőrösi Sólymok és a Vagány Nyulak ellen léptünk pályára.

Az első mérkőzésen magabiztos, jó játékkal sikerült nyerni. Végre volt indításunk (pl. 3 átadásból ziccer), igaz ezek számát tovább kell növelnünk, és sokat futottunk. Elmondható, hogy mindenki nagyon igyekezett.  Igaz hibák is voltak, de több jó teljesítményt láthattunk. Az add és fuss, játékot felállt védelem ellen sokat kell még gyakorolni, mert türelmetlenek vagyunk, ill. folyamatosabban kellene mozogni a csapatnak.

Atomerőmű SE – Nagykőrösi Sólymok SE
86 : 46
( 23:19, 24:6, 16:10, 23:11 )

ASE: Pupp 14, Dorogi 11, Rausch 8, Tarnóy D. 4, Jakab 2

Cs.: Kalmár 25, Tóth 11, Weisz 4, Stier 3/3, Tarnóy B. 2, Raffay 1, Tarnóy Á. -, Weisz -,

A második mérkőzés egy meccsnyi szünet után következett a Vagány Nyulak ellen, akiket három hete 18 ponttal sikerült megverni, de tavaly csak szoros mérkőzésen győztünk ellenük. Ellenfelünk végig motiváltan és lelkesen, helyenként meglepően jól játszott, míg mi sok ziccert hibáztunk, és jóval tompábban mozogtunk, mint a Sólymok ellen. Így nem volt meglepő a Nyulak félidei 31:23-as vezetése. Aztán egy erősebb ötöst összerakva és jobban koncentrálva produkáltunk egy 17:6-os 5 percet, így a 25. percben már mi vezettünk 40:37-re. Ez után cseréltünk, hogy mindenki belekóstoljon és játsszon egy ilyen szoros jó hangulatú mérkőzésen (ezért indultunk el ebben a bajnokságban), hiszen vendéglátóink szülei nagy bíztatásba és szurkolásba kezdtek, mert látszott ellenfelünk jól játszik és van itt keresnivalója. Sajnos ez a szakasz gyengébbre sikerült 4:12, és így 49:44 állt a táblán 30 perc után a Vagány Nyulaknak.

Az utolsó negyed a mi szempontunkból a felzárkózásról szólt, hiszen a 35. percben már 8 ponttal vezetett lendületben lévő ellenfelünk (58:51). Aztán sikerült riadót fújnunk (bár sokáig úgy látszott nem tudunk nyerni, továbbra is be-becsúszott néhány elkapkodott dobás, kihagyott ziccer, egy-egy rossz védekezés, amiből könnyű kosarakat kaptunk) Pupp Bence és Kalmár Viktor vezetésével 8:1-re nyertük az utolsó 3 percet. Igaz ellenfelünk öt büntetőt is hibázott ebben a szakaszban. Végül 59:59 lett a negyedik negyed vége és igazán most lett jó a meccs. Mindkét csapat beleadott mindent, a Nyulak érezték nyerhetnek, minket pedig nagyon feldobott a tény, hogy sikerült egyenlíteni és a sírból hoztuk vissza a meccset.

A hosszabbítás is fantasztikus izgalmak között zajlott, hiszen fej-fej mellett haladtak a csapatok, de szerencsére mi vezettünk folyamatosan és ezúttal ellenfelünk egyenlítgetett. Ebben a szakaszban Tarnóy Dani, Kalmár Viktor és Pupp Bence szállította a pontokat, védekezésünk is javult némileg az ellenfél gólfelelősein. A hosszabbításból már csak fél perc volt hátra és 68:67-es vezetésünknél Bence igaz sokadik kísérletére, de a lehető legjobbkor betalált a hármas vonalon túlról, így négypontos vezetésünk már „szinte behozhatatlannak tűnt „.Bár kaptunk még egy duplát, de az utolsó 8 másodpercre sikerült „lenyelnünk” és eltüntetnünk a labdát, így ha nehezen is, de megnyertük a mérkőzést, amit mindkét csapat megérdemelt volna. Ezzel megőriztük az eddigi veretlenségünket, és sikerült egy magas hőfokú, már-már elvesztett mérkőzést megfordítani és megnyerni, amit szintén meg kell tanulni.