Szomorú búcsú az EuroChallengetől

2013.12.17, 19:16 Kosárlabda

79:75-re kikapott az EuroChallenge Kupa B csoportjának utolsó találkozóján az Atomerőmű SE az orosz Krasnye Krylia otthonában. Dzunic Branislav csapata a nemzetközi sorozatot 1 győzelemmel és 5 vereséggel zárta.

A tét nélküli B csoport utolsó fordulójában a már továbbjutó Krasnye Krylia az Atomerőmű SE-t fogadta. A két csapat paksi találkozóját nagy arányban sorozat tavalyi győztese, vagyis az orosz rivális nyerte. Az Atomosoknál Szabó Zsolt is játékra jelentkezett, ami mindenképp biztató volt az összecsapás előtt. A meccset ennek ellenére az oroszok kezdték jobban, 8:0-s szériát produkálva. Az ASE rengeteg dobást rontott, a vendéglátók pedig rendre pontosan céloztak. Rövid idő alatt tetemes lett a differencia a felek között. 27:12-re nyerte a nyitó szakaszt a Krylia. A folytatásban megnyugodott a Dzunics egylet és lassan, de fokozatosan megkezdte a felzárkózást. Kovács Ákos volt a piros kékek vezére. Hiába kért időt a hazai tréner, elvesztette a ritmust az orosz sereg. 45:40 állt a táblán 20 perc után.

Jones és Eilingsfeld ketteseivel már csak egyetlen pont volt a harmadik felvonás elején a csapatok között, de a vezetést nem sikerült átvennie az Atomnak. A továbbiakban pár egységgel lemaradva lihegett ellenfele sarkában az ASE, sőt Szabó Zsolt duplája után 57:57-ről készülhettek az egyletek a záró felvonásra. Melyben nem sikerült átbillentenie az eredményt a piros kékeknek, de az oroszoknak sem sikerült leráznia a paksiakat. Kiélezett végjátékot követően Krasnye Krylia- Atomerőmű SE 79:75. Az ASE csapatából Jones 19, Kovács Ákos 14 pontot szerzett.

Krasznie Krilja Szamara - Atomerőmű SE
79-75
(27-12, 18-28, 12-17, 22-18)
EuroChallenge, B-csoport, 6. forduló

Krylia: Martynov 3/3, Nichols 20/15, Ponkrashov 16/6, Pushkov 11, Wright 16 Csere: Zuev -, Chebanenko 6, Vasiliev 7/3

ASE: Vaughn 6, McGruder 5, Körtélyesi 6/6, Eilingsfeld 8, Jones 19 Csere: Szabó 6, Kovács 14/9, Baki 3/3, Tóth 8, Medve -