Szerdán dől el a továbbjutás

2012.04.23, 20:22 Kosárlabda

75:60-ra győzött az Atomerőmű SE a Körmend ellen hazai pályán a rájátszás negyeddöntőjének negyedik mérkőzésén. A három győzelemig tartó párharc állás 2:2.

Az előzetes híresztelésekkel ellentétben vállalta a játékot Németh és Fodor is a Körmendben, így mindkét gárda komplett csapattal vágott neki a negyedik, paksi ütközetnek. Melyet az Atomerőmű kezdett jobban, 7:0 után jött az első vendég kosár. A folytatásban közelített a vasi alakulat, de az ASE ismét megrázta magát és meggyőző előnyt szorgoskodott össze a második 10 percre.

18:11-ről rugaszkodtak a felek a következő etapnak, melyben továbbra is a küzdelem dominált. A piros feketéknél Németh és Eilingsfeld jeleskedett a pontgyártásban, míg a vendéglátóknál Nick Williams, Vojvoda és Frost volt hatékony. A nagyszünetben hat egységgel tartott előrébb az Atom. A fordulás után hamar 10 lett közte, de a vasiak egy sebességi fokozattal feljebb kapcsoltak és megfelezték hátrányukat. De jött Lorenzo Williams és visszaállította a korábbi különbséget. Ebben a szakaszban Ferencz volt a legpontosabb vendég legény, de ő sem tudta közelebb hozni övéit.

A negyedik felvonásban fokozatosan leszakította riválisát az ASE, Nick és Zo Williams, valamint Kámán mindig a legjobbkor talált be, míg védekezését jelentősen szigorította a Duna parti alakulat. A hajrára az érdemi dolgok eldőltek, az óra lepergett, és a játék minden elemében jobb négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes megérdemelten egyenlített a három győzelemig tartó párharcban. Atomerőmű SE- Fortress Körmend 75:60.

A mindent eldöntő ötödik mérkőzést április 25.-én szerdán 18 órakor Körmenden rendezik. Az összecsapást a Paksi Kistérségi Televízióban csütörtökön 17.30-tól felvételről láthatják.

Atomerőmű SE – Fortress Lami-Véd Körmend

75-60
(18-11, 16-17, 19-18, 22-14)
ASE Sportcsarnok, 1000 néző
V.: Földházi T., Pálla Z., Hegedûs T. (Szaniszló)

ASE: L.WILLIAMS 19, N. WILLIAMS 11/3, VOJVODA 14/3, Kámán 8, Frost 10 Cs.: Tóth Á. 6, Kovács Ák. 2, Morgen 3/3, Körtélyesi 2.

Körmend: Mladenovics 4, NÉMETH 16/6, English 4, Bell 2, Townes 5 Cs.: Fodor G. 2, Ruják -, Ferencz 12/6, EILINGSFELD 15/3, Cseh -, Sonyák -.

A három győzelemig tartó párharc állása, Körmend –ASE: 2-2.

Enrique Gutierrez Garcia: Nem volt könnyű mérkőzés, a különbség ellenére sem. Sikerült megtörnünk a támadásaik lendületét, nagyon meg kellett harcolnunk a győzelemért. Az ötödik meccsen mindent meg kell tennünk a győzelemért, a végjátékban nagyon pontosan kell játszanunk.

Hencsei Tamás, a Körmend másodedzője: A mai napon a támadójátékunk katasztrófálisra sikeredett. Sok gyermeteg hiba, és egyénieskedés jellemezte. Az ötödik mérkőzés mindig óriási csatát hoz, a pályaelőnytől függetlenül