Strandröplabda Grand Prix, I. forduló,

2010.06.26, 06:56 Szabadidő
Kimagasló színvonal, rapszodikus időjárás és remek hangulat jellemezte a Strandröplabda Grand Prix első fordulóját.

A hazai strandröplabdás elit szép számmal képviseltette magát mind a férfi mind pedig női párosok tekintetében. A rendezvény premierjének kiváló helyszínt biztosított a Paks és a Városi Strand. A mérkőzések 16-os táblán egyenes kieséses rendszerben zajlottak a hivatalos strandröplabda szabályok szerint. Az eseményre kilátogatott szép számú közönség fantasztikus mérkőzések sorát csodálhatta meg és szurkolhatott az ország legjobbjainak. A férfiaknál profi játékosok közül 5 páros mérettette meg magát, és papírforma szerint ezek az együttesek értek el dobogós helyezéseket. Az első elődöntőt a Koch - Koch, valamint a Bagics – Bagics testvérpárosok játszották. A mérkőzés drámai izgalmakat hozott, végül az előbbi páros diadalmaskodott, így a döntőbe jutott. A másik elődöntő hasonlóképp remek játékot hozott, itt a Horváth – Vocskó, valamint a Baróti – Tóth párosok mérkőztek meg egymással. Horváthék magabiztos és taktikus játéka meghozta az eredményt, Tóthékat legyőzve a döntőbe jutottak. A bronzmérkőzés viszonylag sima játékot eredményezett, a Bagics – Bagics párosok végig vezetve 2:0 arányba legyőzte a Baróti – Tóth együttest. A döntő rangjához illően a nap mérkőzése lett, a két páros fej fej mellett haladva gyűjtögette pontjait. A szettek befejezésénél a Vocskóék mutatkoztak eredményesebbnek, ez 2:0 arányú győzelmet és a dobogó legfelsőbb fokát jelentette számukra. A hölgyek játéka papírforma szerint alakult. A legjobb négy közé jutás valamint a két elődöntő is a várt eredményt hozta. Az egyik ágon a Kiss – Kiss páros a Szombathelyi – Lutter együttest győzte le és küzdhetett az aranyéremért, a másikon a”veszélyes Austin Powers” (Antoni/dr. Balczó) csapata harcolta ki magának a döntőt az Áfonyák(Nagy D./Nagy V.) csapatával szemben. A harmadik helyért folytatott küzdelemben a Szombathelyi – Lutter újpesti különítmény mutatkozott erősebbnek, így megszerezte a bronzérmet. A döntő különleges izgalmakkal és változatos játékkal örvendeztette meg a közönséget, melynek győztese a Kiss – Kiss testvérpár lett, három játszmában, 18:16-os döntő szettel, mindkét csapat megérdemelte volna az aranyat!Bízunk abban, hogy legközelebb még jobb idővel és még több indulóval leszünk gazdagabbak. A profi játékosok mellett amatőr játékosokat is nagy szeretettel várjuk, hiszen első és másod osztályba is lehet nevezni, így senki sem marad sikerélmény nélkül. Legközelebb július.3-4-én.Gyenesdiáson várunk minden kedves érdeklődőt, és a játék szerelmeseit, a jelszó pedig: STRANDRÖPLABDA A JÁTÉK!

1 Kiss-Kiss
2 A veszélyes Austin Powers (Antoni-dr.Balczó)
3 Szombathelyi-Lutter
4 Áfonyák (Nagy D., Nagy V.)
5 Mint a villám (Havasi – Weisz)