Rangadót nyertünk Sopronban

2010.02.27, 16:45 Kosárlabda
Az alapszakasz hajrájában élesednek a mérkőzések, minden győzelemnek és vereségnek óriási jelentősége van. Az Atomerőmű SE szombaton Sopronba látogatott és nagyszerű győzelmet aratott. A találkozó felvezetésekor írtuk, hogy az ASE sikere a légiósok formajavulásától függ, és ezúttal a tengerentúliak is kiettek magukért.

Dill 14/3, Clark 16/3, LeGrange 9/6./ Természetesen a magyar mag is hozta magát, Mészáros Zalán ismét karmester volt, Horváth Ákos pedig számolatlanul szórta a kosarakat. Ennek köszönhetően meglett az idei 13. győzelem. A találkozón az MKB Arénában végig hatalmas volt a küzdelem, az első félidőben gyakorlatilag fej-fej mellett haladtak a felek. A nyitó negyedet 22:20-ra az Atom, a második etapot 19:17-re a hazaiak nyerték, így a nagyszünetben egál volt. A fordulást követően magasabb sebességi fokozatba kapcsolt Horváth Imre alakulata és 10 pontos előnyt szorgoskodott össze. Ebben az időszakban remekül védekezett és pontosan célzott a piros kék egylet, míg a vendéglátók ritmustalanul szenvedtek. A 22:12-re megnyert harmadik negyed után már-már hátradőlhettünk, de a Sopron nem adta fel. Sőt! A meccs hajrájában 77:76-ra átvette a vezetést az SKC. Ekkor Horváth Ákos triplával, majd Mészáros Zalán büntetőkkel jelentkezett és nagy csatában végül 4 egységgel legyőzte a Hűség városának csapatát az ASE. Soproni KC- Atomerőmű SE 79:83.

Soproni KC - Atomerőmű SE
  79:83
(20:22, 19:17, 12:22, 28:22)

Sopron MKB Aréna 1000 néző, Játékvezetők: Hartyáni Zs., Benczúr T. Gorka Sz., Ellenőr: Král L.

SKC: Brooks 14/6, Richadson 20/6, Molnár A. 9/3, Szabó Zs. 6/6, Kinght 17,

Cserék: Couisnard 9, Pojbics -, Keresztes 4, Gombás -, Halmai -,

ASE: Mészáros 10, LaGrange 9/6, Horváth Á. 26/18, Körtélyesi 3/3, Dill 14/3,

Cserék: Clark 16/3, Kiss Zs. -, Kovács Á. -, Walker 5/3,

Meszlényi Róbert: Fault problémák miatt szétesett a csapat. Így már nem tudtunk a játékba visszajönni.

Horváth Imre: Mióta Pakson vagyok edző, most láttam a csapatot először tudatosan játszani. Volt egy hullámvölgyünk, de fel tudtunk állni. Gratulálok a csapatom küzdeni tudásához.