Sikerrel vette az akadályt az Atomerőmű SE Zalaegerszegen

2009.03.02, 00:00 Kosárlabda
Tizenhárom pontos hátrányból fordított az ASE ZalaegerszegenZalakerámiar-ZTE-Atomerőmű SE 75-83Mindkét csapatnak másért volt fontos a találkozó, a hazaiaknak a nyolcba, a paksiaknak a dobogóra igyekeznek és ehhez már nem lehet sokat botlani. A 19. forduló szombat délutáni mérkőzésén a zalaiak kezdtek jobban. Főleg a két amerikai Hinnant és Jones voltak elemükben. Az első félidő zárásakor 51-38-at mutatott az eredményjelző. A félidőben helyretehette játékosait Dzunics edző, mert a harmadik felvonást egy 12-0-ás rohanással kezdték a paksiak, amiben benne volt két Kiss tripla is. Meg is kérdeztük a csapatkapitányt Mészáros Zalánt mit mondott az edző a félidei szünetben, amitől új erőre kapott a csapat.Mészáros Zalán{mp3}090302_meszaros_1{/mp3}A védekezés annyira összeállt, hogy a második félidőben 24 pontot engedélyezett csak a paksi csapat a ZTE-nek. A fővárosban még csak tájékozódó Ian Johnson jól helyettesítette a palánkok alatt Gulyást. 19 pont, 8 lepattanó és egy dobásblokkolás az amerikai játékos teljesítménye számokban. Kiss Zsolt három pontos dobásai is remekül sikerültek ötből négyet bedobott a paksi 12-es. A 35. percben Gosa kipontozódott, ebben a percben egy volt a különbség a csapatok között a hazaiak javára. (70-69). Az utolsó öt perc azonban a paksiaké volt, 14-5-re nyerték ezt az etapot a vendégek és zsinórban ötödik győzelmüket aratták, amióta Dzunics Braniszlav az edző.A csapatkapitány örömmel fogadta a Félidő gratulációját az ötös győzelmi sorozat építéséhez, valamint elmondta a véleményét Ian Johnsonról is.Mészáros Zalán{mp3}090302_meszaros_2{/mp3}Eredmények a 19. fordulóból:Falco KC - Soproni sÖrdögök 75-71 DEKE - Szolnoki Olaj 66-88 Univer KSE - Marso-Vagép NYKK 77-66 Zalakerámia-ZTE KK - Atomerõmû SE 75-83 Kaposvári KK - PVSK - PANNONPOWER 74-79 h.u.Albacomp - Lami-Véd-Körmend 102-92Forrás: Fortuna Rádió