Serdülő felkészülési mérkőzések a hétvégén

2012.09.18, 07:03 Kosárlabda
Egy győzelem, egy vereség a hétvégén.

A hazai csapat mellet két pesti – Óbudai Kaszások, Bp. Honvéd – és a Rátgéber Akadémia csapata játszott a hétvégén az ASE sportcsarnokban. Mivel a vendégek az utazás miatt két mérkőzést vállaltak, így a megállapodás szerint a két vidéki csapat játszott a két budapestivel. A játék alapján a Bp. Honvéd csapata (bár náluk is csak 3 db 99-es játékos volt) szerkezetben, atlétikusságban, csapatjátékban kiemelkedett a mezőnyből. (A Kaszások 2000-es születésű csapattal vettek részt, míg a pécsieknél is kevés 99-es szerepelt. ) A másik három csapat közel egyforma erőt képviselt.

Első mérkőzésünkön az Óbudai Kaszások ellen, főleg ha nem is folyamatosan, de a küzdelem dominált. Magassági fölényünket nem tudtuk érvényesíteni és a befutásos játékban nagyon látszott ellenfelünk előttünk járt, tudatosabban játszottak jobb ritmusban a felállt támadásoknál. Sajnos nálunk a labdanélküli mozgások esetlegesek voltak, rossz technikával és ritmussal, térben sem tudtunk sokszor megfelelően helyezkedni, az edzéseken gyakoroltakból nagyon kevés köszönt vissza, az egyéni játékot erőltettük rossz ütemű kinti dobásokkal. Az első félidőben a védekezésben is sokat hibáztunk, lemaradtunk a támadókról, lassan tűz nélkül mentünk a szabad labdákért. Félidő 32:43 oda.

A második félidőben némileg javult a védekezésünk hatékonysága, így izgalmas végjátékban egyenlő lett a 4x12 perc. A hosszabbítás ezúttal elmaradt, hogy a többi mérkőzésre is legyen megfelelő játékidő.

Atomerőmű SE – Óbudai Kaszások
64:64
(15:20, 17:23, 13:9, 19:12)

ASE: Major 11, Zántó 7, Csobán 7, Kalmár 4, Dorogi -,

cs.: Plézer 15, Pupp 11, Stier 6, Forster 3, Jakab -, Veisz -, Krasznai -,

A második mérkőzésen a Honvéd átszaladt rengeteg indítással a Rátgéber Akadémia csapatán és 109: 42 –re nyert. Rövid pihenőt követően dupláztak a pécsiek és kiegyenlítettebb volt a Kaszások elleni mérkőzésük, de végül az utolsó negyedben a némileg frissebb pesti csapat nyert 81:68 –ra.

A Bp. Honvéd ellen az első és utolsó negyed kivételével partiban voltunk, a második negyedet megnyertük 17:14 –re, a harmadik is viszonylag szoros lett 18:22, de a végére elfogyott az erőnk és tapasztalhattuk mire is kell készülnünk illetve hova kell felzárkóznunk.