Veretlen kadett

2010.12.14, 05:39 Kosárlabda
  Legyőztük a Kaposvárt

Kicsikart de megérdemelt győzelmek a hétvégi mérkőzéseken.Továbbra is veretlen a kadett csapat, mert mindkét hétvégi mérkőzését megnyerte.Továbbra sem játszott három meghatározó játékosunk (Antóni,Papp,Gomola ) ennek ellenére biztos győzelmet reméltünk az első Pécs elleni mérkőzésen. Úgy is indult a találkozó, erőteljesen kezdtünk,de a befejezések rendre pontatlanok voltak. A második negyedben játszó ötösünk is így kezdett, míg a Pécs rendre kosárral tudta akcióit befejezni és egyre jobban és eredményesen küzdöttek, míg mi fokozatosan elbizonytalanodtunk. Sajnos ebben az időszakban a védekezésünk is egyre haloványabb lett,így a 24.percben 42:50 volt az állás. Egy védekezés váltással sikerült magassági fölényünket érvényesíteni, az ellenfél pontatlan dobásait leszedni így fokozatosan elhúzva, ha nem is sziporkázó játékkal, de megnyertük a mérkőzést.Sajnos  Szántó Tamás aki addig jól játszott a második negyed végén megsérült és így még egy alapember kiesett,ami nem volt túl jó előjel a Kaposvár elleni csoportdöntő előtt.

Atomerőmű SE – PVSE-PVSK/A
82:56
(23:18,15:22, 21:12,23:4)
ASE
: Illés 23/6, Szabó 11/3, Szántó 8,Gulyás 8,Balogh 8,Novák 8,Beák 5,Verli 4,Veszprémi 3,Tóth Máté Csaba 3,Sterczer,

A Kaposvár elleni mérkőzés olyan nehéz lett, mint amire számítottunk. Az ellenfél végig zónázva lassította a játékot,és két kiemelkedő játékosára alapozta támadásait (Papp35/9, Mihalics 19) akik hozták is magukat. Mi továbbra is döcögősen támadtunk .A mérkőzésen végig fej-fej mellett volt a két csapat 16 másodperccel a vége előtt 69:68 volt a javunkra,de Szabó Gábor két értékesített büntetője a győzelmet jelentette számunkra. Igaz az első mérkőzést 9 ponttal nyertük, de most is győzni szerettünk volna és ez végül sikerült is,és így veretlenül nyertük a területi alapszakaszt és csoportelsőként jutottunk be a legjobb 32 csapat közé.