Ötödik helyen zárjuk az alapszakaszt

2012.03.28, 18:08 Kosárlabda

82:76-ra kikapott az Atomerőmű SE a Szolnoki Olaj KK-tól a bajnokság legutóbbi fordulójában a Gesztenyés úti sportcsarnokban. Guterrez Garcia Enrique együttese a vereség ellenére őrzi ötödik helyét a tabellán.

Szoros, a végletekig kiélezett mérkőzésen 6 pontos vereséget szenvedett az Atomerőmű SE a Szolnoktól. Az összecsapást az ASE kezdte jobban, 9:4-re is vezettek már a hazaiak. A vendégek azonban 10:0-s rohanással jelezték, győzni jöttek a Gesztenyés útra. Obi Trotter 3 triplája demoralizálóan hatott a vendéglátókra, így az első 10 percet 24:13-ra az Olaj nyerte.

A folytatásban ismét felzárkózott az ASE, majd újra a Szolnok percei következtek. A hullámvasútra hasonlító jelenetek után a piros kékek szigorítottak védekezésükön, támadásban összeszedettebben játszottak, így a nagyszünetben „csak” öttel tartott előrébb a piros fekete sereg.

A térfélcsere után tovább tartott a felzárkózási program a Gutierrez társaság részéről, de Gay mindig a legjobb pillanatban dobott hárompontost a vendégeknek. 30 perc után a legkisebb különbséggel vezetett a Tisza parti egylet. A záró felvonásban Nick Williams jóvoltából pár percre átvette a vezetést az ASE, a Pór tanítványok azonban nem zuhantak össze. Érdekes játékvezetői ítéletek borzolták ekkor a paksi drukkerek idegeit, az Olaj pedig élt a tálcán kínált lehetőséggel.

Arról, hogy az utolsó másodpercig nyílt maradt a találkozó az Atomosok tehettek, ugyanis összeszorított fogakkal küzdöttek Vojvodáék. Báder 2+1-es akciói végül bebiztosították a vendéggyőzelmet, melyet a látottak alapján mindkét gárda megérdemelt volna. Atomerőmű SE- Szolnoki Olaj KK 76:82.

Cserék: TROTTER 23/12, GAY 9/6, Trepák 3/3, Soós -,

Kipontózódott: Tóth Á. (40.), Körtélyesi (40.)

Gutierrez Garcia Enrique: Nem vagyok elégedett, a végjátékbeli problémák döntöttek. A gondjaink ellenére, gondolok itt Kámán Tamás sérülésére is, úgy gondolom egy előre mutató, jó meccset játszottunk, egy jó csapat ellen.

Pór Péter: Nagyon jól küzdő, jól játszó Paksot sikerült hazai pályán legyőznünk. Úgy gondolom, nem a támadójátékkal, hanem a védekezésünkkel értük el a sikert.