Összeomlás a záró negyedben

2011.11.05, 19:01 Kosárlabda
- 91 : 68

91:68-ra kikapott az Atomerőmű SE kosárlabda csapata Körmenden az élvonalbeli bajnokság legutóbbi játéknapján. VölgyiPéter együttese jelenleg három győzelemmel és két vereséggel a táblázat hatodik helyén áll.
Donald Cole az Atomerőmű SE új légiósa is játékra jelentkezett a Körmend elleni idegenbeli összecsapásra, mely mindenképp jó előjelnek számított a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes háza táján. A találkozó első 10 percében azonban nem az amerikai kosaras, hanem Vojvoda Dávid volt tarthatatlan a piros kékeknél. Az ASE 7:0-s kezdést követően 21:12-re nyerte a nyitó szakaszt, a paksi kilences egymaga 15 pontot szórt. A folytatásban összekapta magát a Körmend, jó védekezés mellé remek támadójáték párosult. A nagyszünetben már a vendéglátók tartottak előrébb, az eredményjelző tábla 37:35-öt mutatott. A fordulást követően fej- fej mellett haladtak a felek. A hazaiaknál Townes dolgozott remekül a palánk alatt, míg a Völgyi alakulatból mindenki egyformán tett a közösbe. A harmadik felvonást két ponttal a piros feketék nyerték, így a záró 10 perc előtt négy egységnyi hátrányban volt az Atom. Melyet feszülten kezdtek a csapatok, de megnyugodniuk a vasiaknak sikerült előbb. Fokozatosan növelte előnyét a Körmend, Mladenovics szállította ekkor a pontokat a hazaiaknál. A hajrára 10 pont felett volt a különbség, így a lényegi kérdések eldőltek. A vasi barlangban az ASE három negyedig jól tartotta magát, ám az utolsó etapban a Sabáli csapat akarata érvényesült. MJUS- Fortress Körmend- Atomerőmű SE 91:68.

ASE:Williams 5/3, D. Wilson 6, VOJVODA 20/3, KÁMÁN 7/3, Tóth Á. 8,
Cserék: Cole 11/3, Kovács Ák. -, Morgen 5/3, Körtélyesi 6/6, Kovács Ád. -, Kerpel-Fronius -,

Sabáli Balázs: Egy nagyon rossz kezdés után sikerült talpra állnunk és végül magabiztosan nyerni ezt a találkozót. Sikerült kihasználnunk az alsó poszti játékunkat Townes által. Nem játszottunk fényesen ezt el kell ismernünk, de a győzelem mindennél fontosabb volt. A végeredmény egy kicsit túlzó de hál’ istennek így sikerült ez a mérkőzés és sikerült nyernünk.

Völgyi Péter: Három negyedet bírtunk a körmendi oroszlánbarlangban. Utána elfogytunk fizikálisan, emberben, de legfőképpen koncentrációban.