Nyerő 21

2012.02.11, 19:53 Kosárlabda
Gutierrez bravúros bemutatkozása

Remekül sikerült Gutierrez Garcia Enrique bemutatkozása az Atomerőmű SE kosárlabda csapatának kispadján. A piros kékek ugyanis hazai pályán 85:64-re legyőzték a listavezető Körmend együttesét.

A 18. forduló paksi mérkőzésén végig vezetve, a meccset folyamatosan kézben tartva győzte le a Körmend csapatát 21 ponttal az Atomerőmű SE. A hétközi edzőváltás tehát jó döntésnek bizonyt az ASE vezetői részéről, a piros kékek ugyanis egy emberként, egymásért is küzdve harcolták ki a diadalt. A szurkolótáboroknak köszönhetően remek hangulat fogadta az együtteseket, az első 10 percben már látszott, nagyon alakítana az Atomos társaság. A nyitó szakaszt 18:16-ra nyerte a hazai egylet, Zo és Nick Williams valamint Tóth Ádám dobták a találatok zömét, míg a túloldalon egyedül Townes lelkesedett. A folytatásban fokozatosan, lépésről- lépésre növelte előnyét a vendéglátó. Zo Williams mellett Kovács Ákost lehet kiemelni ekkor hatékonyság terén, védekezésben pedig nagyszerűen segítették egymást a piros kékek. A nagyszünetben 42:32 állt a táblán. A fordulás után sokáig tartotta 8-10 pontos előnyét a Gutierrez legénység, a Sabáli fiúk továbbra sem tudtak fogást találni a közönség által űzött hazaiakon. A vasiak hátránya a negyed hajrájában tovább nőtt, Zo Williams brillírozott, Vojvoda pedig a távolból célzott kifogástalanul. 14 egység volt a felek közt a záró felvonáshoz érve, melyben végleg megadta magát a Körmend. A paksi játékosok örömkosárlabdát mutatattak be, a listavezető leszegett fejjel hagyta el a parkettet. Gutierrez Garcia Enrique pedig boldogan fogadhatta a gratulációkat, a 21 pontos siker önmagáért beszél.

Cserék: Powell 8/3, Cseh 2, Sonyák 3/3, Mladenovics 7/3,

Enrique Gutierrez Garcia: Nyertünk, úgy érzem nem voltak egyszerű helyzetben a játékosaim, többen idegesek, vagy szomorúak voltak az edző váltás miatt. Ennek ellenére mindannyian nagyon jól küzdöttek, és ez jóérzéssel tölt el. Kovács Ákost külön megemlíteném, a padról beszállva nagyon jó teljesítményt nyújtott.

Sabáli Balázs: Ez a mérkőzés mindenképpen a védekezésen ment el, pár perctől eltekintve gyenge volt. Ezáltal a támadásaink is ritmustalanok voltak, és egy idő után már egyénieskedve játszottunk.