Nemzetközi és hazai front

2021.07.02, 22:10 Kajak-kenu
Az elmúlt hétvégén válogatott versenyzőink az Európa-bajnokságon, míg fiataljaink a Magyar Kupán tették vízre kenuikat-kajakjaikat: mindenhonnan került Paksra érem.

Az ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságot Poznan városa rendezte, ahonna Pupp Noémi révén került haza érem: Noémi a kajak négyes tagjaként 500 méteren a lengyelekkel külön csatát vívva lett ezüstérmes.

Kenu párosunknak, Hodován Dávidnak és Kollár Kristófnak nem egyszerűen indult a verseny: Kristóf lebetegedett a kiutazás napján, de így is döntőbe tudtak jutni, ahol végül szoros csatában hetedikek lettek.

Vajda Bence- akárcsak Noémi- 500 négyesben rajtolt el, de az ő egységének a középfutam jelentette a végállomást.

Fiataljaink Sukorón, a Magyar Kupán mérkőztek meg, ide a régiós válogatókról lehetett bekerülni: nem volt gyenge mezőny, az tény. A legkisebbeken meglátszott az elmúlt hetek nyári tábora és lazasága, nem igazán villogtak, de persze voltak kivételek. A közepes csoportból jöttek az érmek, kenu egyesben Juhász István arany-, Pálfalvi Viktor ezüstérmet szerzett.

Július első hétvégéje megint a versenyzőkről szól, Fadd-Domboriban a Vidék Bajnokság keretein belül több, mint 1500 sportoló méri össze erejét.

Magyar Kupa Döntő Kajak-Kenu Verseny

Sukoró, 2021. június 26-27.

C-1 Férfi Serdülő U16 1000 m

1.Juhász István Dávid

C-1 Férfi Kölyök U14 1000 m

2. Pálfalvi Viktor

8. Nagy Tibor Soma

C-2 Férfi Serdülő U15-16 1000 m

3. Juhász István Dávid, Szinger Milán

C-2 Férfi Kölyök U13-14 1000 m

8. Pálfalvi Viktor, Mácsik Attila

K-1 Női Kölyök U13 2000 m

21. Németh Noémi

MK-2 Női Gyermek U10-U11 2000 m

20. Galambos Gréta, Vig Ajna

22. Csapó-Kun Réka, Hum Eszter

23. Wahl Viktória, Vajna Fanni

MK-1 Női Gyermek U10 2000 m

5. Schäffer Liza

18. Ulbert Lujza

PC-4 Vegyes Gyermek U10-U12 2000 m

9. Kirschner Dávid, Kovács Roland, Rózsa Bence, Babarik Levente György

18. Jaksa Zsombor, Galó Árpád, Kasparek Kristóf, Bognár Botond

MK-1 Női Gyermek U12 2000 m

31. Prókai Panni

C-4 Vegyes Kölyök U13-U14 1000 m

3. Pálfalvi Viktor, Nagy Tibor Soma, Mácsik Attila, Frast Medárd

MC-1 Férfi Gyermek U12 2000 m

7.Vajna Lóránt

20.Kóti Szabolcs

MK-4 Női Gyermek U12 2000 m

15. Szabó Panna, Bors Bettina (Tolna), Babos Viktória (Siófok), Prókai Panni (ASE)

MK-4 Női Gyermek U10-U11 2000 m

18.Csapó-Kun Petra, Hum Eszter, Vig Ajna, Galambos Gréta