Nem sikerült a bravúr

2013.05.14, 20:58 Kosárlabda

87:76-ra kikapott az Atomerőmű SE a bajnoki elődöntő harmadik mérkőzésén a Szolnoki Olaj KK ellen idegenben. A három győzelemig tartó párharc állása 2-1 a Szolnok javára.

A párharc harmadik felvonását az Atomerőmű SE kezdte jobban, 5:0 állt a táblán, a Szolnok azonban lassan belemelegedett. A folytatásban szinte számolatlanul érkeztek az hazaiak labdái a paksi gyűrűbe, az Atom tehetetlenül szemlélte az eseményeket. Hiába kért Schmidt Béla időt, sem a támadás, sem a védekezés nem működött ekkor. Az Olaj 27:10-re nyerte a nyitó szakaszt. A második 10 perc elején közelebb férkőzött az ASE, de ezután újra a Szolnok pillanatai következtek. Újabb 8-0-s rohanás következett és máris 21 egység volt a felek közt. A nagyszünetig a játék képe nem sokat változott, Florence triplájával 52:29 volt az állás. Az első 20 percben az Atomosok közül egyedül Williams alkotott maradandót, aki 11 pontig jutott.

A harmadik etapban teljesen megváltozott a mérkőzés. Az ASE összekapta magát, szinte rá sem lehetett ismerni. Vojvoda és Idlet révén fokozatosan faragta tetemes hátrányát a piros kék gárda. Védekezésben is jobban muzsikált a Schmidt csapat, 30 perc elteltével 68:58 volt az eredményjelzőn. A paksiak nem álltak le, űzték hajtották a Szolnokot, akik egyre idegesebbé váltak. 70:67-nél Florence triplája nyugtatta meg az piros feketéket, és a fáradó Atom már nem tudott felzárkózni. Tóth és Idlet kipontozódása pecsételte meg végül a vendégek sorsát. A végeredmény Fodor Márton távolija után alakult ki. Szolnoki Olaj KK- Atomerőmű SE 87:76.

A párharc következő mérkőzését Pakson rendezik. Az összecsapás május 17-én pénteken 19 órakor kezdődik a Gesztenyés úti sportcsarnokban.

Szolnoki Olaj KK – Atomerőmű SE
87-76
(27-10, 25-19, 16-29, 19-18)
Tiszaligeti Sportcsarnok,
V.: Földházi T., Pálla Z., Farkas G. (Bukta)

Szolnok: Simon B. 3/3, Fodor M. 3/3, SEHOVICS 12/3, Bell 13/6, Szabó M. - Cs.: FLORENCE 29/15, Kalve 8, Németh -, BÁDER 17, Trepák 2.

ASE: WILLIAMS 14, Levy 10, VOJVODA 23/6, Körtélyesi 2, Tóth Á. 5 Cs.: KÁMÁN 14/12, Kovács Á. -, Idlet 7, Eilingsfeld 1.

Kipontozódott: Tóth Á. (36.), Idlet (36.), Báder (39.)

A három győzelemig tartó párharc állása: Szolnok - ASE 2-1