Nehéz hazai győzelem

2012.03.24, 08:07 Kosárlabda
Lejátszotta utolsó két mérkőzését a junior csapat a Kiemelt Bajnokság alsóházi rájátszásában

Óbudai Kaszások - Atomerőmű SE
76-96
(14:22, 22:29, 24:21, 16-24)

ASE: Illés 11, Papp 16,  Antoni 26/18,  Novák -, Gomola 15,

Cs: Szántó 10, Beák 4, Szabó 6/6,  Baki 8, Tóth -,

Nehéz mérkőzésre számítottunk a hazai mérkőzés alapján, de a fiúk meggyőző játékkal magabiztosan hozták a győzelmet.

Atomerőmű SE - Naturtex Szedeák KE
70:69
(15:19, 17:15, 13:20, 25:15)

ASE: Illés 15/6, Papp 14/3, Baki 9/3, Novák 14/6, Gomola 12,

Cs: Szabó 4, Beák 2, Szántó -,

A várt győzelem nagyon nehezen akart megszületni. A vendégek határozott bátor fellépése nagyon megzavarta a csapatot. Nehézkesen támadtunk és a védekezésben is sokszor hibáztunk, melynek során könnyű ziccereket kaptunk. Az utolsó negyedet kilenc pontos szegedi előnnyel kezdtük. Az utolsó negyedben hatalmas erőfeszítéseket tettünk a felzárkózás érdekében, melynek során a negyed közepén sikerült a vezetést is átvennünk. A sorozatos támadás közbeni védekezés váltások és feljavult dobó teljesítmény révén egy 15 - 0 -ás szériát sikerült produkálni. A későbbiekben a szegedi csapat rendezte sorait, azonban nagy izgalmak közepette tartani tudtuk minimális előnyünket és megszereztük a nagyon fontos győzelmet. Így a továbbiakban a MAFC csapatának további eredményeinek függvényében lehet alkalmunk a további küzdelmekre, amely a nyolcas döntőbe jutásért történő játékot jelentené.