Nehéz győzelem a Debrecen ellen

2012.01.11, 22:19 Kosárlabda

86:82-re győzött az Atomerőmű SE a legutóbbi játéknapon a honi kosárlabda bajnokságban. Az ellenfél ezúttal hazai pályán a Factum Sport Debrecen volt. A piros kék együttes így 9 győzelemmel és 5 vereséggel jelenleg a táblázat 5. helyén áll.
8:2-vel kezdte a mérkőzést az Atomerőmű SE a Debrecen ellen, ekkor sokan azt hihették, könnyed piros kék győzelem lesz a két csapat párharcán. De nem így lett, mert a Factum Szabó és Ingram pontjaival előbb utolérte ellenfelét, majd a vezetést is átvette. Olyannyira belelendültek a vendégek a pontgyártásba, hogy Völgyi Péternek az ASE trénerének időt kellett kérnie. A negyedet végül 25:19-re a látogatók nyerték. A folytatásban fokozatosan csökkentette hátrányát az Atom, a félidő előtt röviddel pedig visszavette az előnyt. A paksi támadások rendre célba értek, míg a Civis városiak elvétve dobtak kosarat. A nagyszünetben 45:38 állt a táblán. A fordulást követően tovább hizlalta előnyét a vendéglátó. A hazaiaknál a pályán lévők egyformán tettek a közösbe, míg a Factumból Ingram és Schachtner volt elemében. A záró negyedre 70:57-tel fordultak a felek. A negyedik felvonást azonban 25:16-ra a Jimenez legények nyerték, de a meccset megfordítani nem tudták. A vártnál szorosabb mérkőzésen végül a csapatként jobban funkcionáló négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes megérdemelten győzött az Ingram vezette egyetemisták ellen. Atomerőmű SE- Factum Sport Debrecen 86:82.

Atomerőmű SE - Factum Sport Debrecen
86-82
(19-25, 26-13, 25-19, 16-25)
Kipontózódott: Tóth Á. (37. perc), illetve Szabó M. (37. perc)
Vezette: Farkas G., Márton L., Tóth K. (Csabai)ASE Sportcsarnok, 800 néző

ASE: L. WILLIAMS 15/6, N. WILLIAMS 19/12, VOJVODA 20/9, KÁMÁN 7/3, Tóth Á. 10 Csere: MORGEN 13, Körtélyesi -, Kovács Ák. 2

Factum Sport: INGRAM 36/9, Papp T. -, SCHACHTNER 21, Perrin 4, Szabó M. 14/3 Csere: Kaluha 2, Boros -, Takács 5, Stretea -, Kovács I. -