Negyedik helyen a Magyar Kupában

2014.02.08, 18:52 Kosárlabda

85:63-ra kikapott az Atomerőmű SE a Zsíros Tibor férfi kosárlabda Magyar Kupa bronzmérkőzésén a KTE- Duna Aszfalt csapatától. A piros kékek így a pécsi nyolcaddöntőn egy győzelemmel és két vereséggel a negyedik helyen zártak.

A Zsíros Tibor férfi kosárlabda Magyar Kupa bronzmérkőzése előtt a kérdés az volt, a csalódott csapatok közül a Kecskemét, vagy az Atomerőmű SE tud-e jobban felpörögni. Az összecsapás 8:2-es KTE vezetéssel kezdődött, majd Körtélyesi vezérletével 14-nél utolérte riválisát az ASE. A folytatásban nagyobb előnyt egyik fél sem tudott kiharcolni, így 21:19-cel zárult az első 10 perc, a Kecskemét vezetett. A következő etap elején ismét az Ivkovic legények domináltak, aztán a Paks percei következtek. 31:29 után a KTE megint meglépett, Derasimovic triplája után már 9 egységgel tartott előrébb. A nagyszünet előtt Vaughn büntetőivel csökkent a differencia, 44:37-tel vonultak öltözőbe az egyletek.

A térfélcserét követően tartotta előnyét, a lila fehér sereg, majd a 25. perctől fokozatosan növelni is tudta a különbséget. Az Atom nagyon sok hibával játszott, nem találta a ritmust, sem támadásban, sem védekezésben. A kecskeméti pontokra csak elvétve akadt paksi válasz, a játékrészt 20:10-re nyerte a KTE. A negyedik peridust 17 pontnyi hátrányból kezdte tehát a Dzunic gárda. A látottak alapján nyugodtan ki lehetett jelenteni, a lényegi kérdések eldőltek, a bronzcsatát a Hírös város együttese folyamatosan kontrollálta. A trénerek szinte minden nevezett játékosukat pályára küldték a végjátékban, a meccset Derasimivic és Karahodzic vezérletével megérdemelten nyerte a Kecskemét. A végeredmény: KTE- Duna aszfalt- Atomerőmű SE 85:63.

KTE-Duna Aszfalt - Atomerőmű SE
85-63
(21-19, 23-18, 20-10, 21-16)
Lauber Dezső Sportcsarnok

KTE-Duna Aszfalt: Wittmann 10/6, PONGÓ MA. 11, DJERASZIMOVICS 19/6, JOVANOVICS 11, KARAHODZSICS 18/3 Csere: Pongó Má. 2, Mészáros 2, Bencze 4, Sztefanovics 3/3, Hegedűs 3, Kovács -, Kuntics 2

Atomerőmű SE: VAUGHN 12, McGruder 9/3, KÖRTÉLYESI 11/3, Szabó Zs. 9/3, Tóth Á. 5 Csere: Kovács Ák. 5, Eilingsfeld 6, Jones 4, Markovics 2, Baki -, Kerpel-Fronius -

Kipontozódott: Eilingsfeld (39. perc), Tóth Á. (36. perc)