Nagyobb sebességi fokozatban

2012.12.08, 20:00 Kosárlabda

93:63-ra győzött a bajnokság 11. fordulójában hazai pályán az Atomerőmű SE a Lami-Véd Körmend ellen. A piros kékek jelenleg 9 győzelemmel és 3 vereséggel állnak a táblázat harmadik helyén.

A héten az EuroChallenge sorozatban a Szolnok skalpját begyűjtő Lami-Véd Körmend volt az ellenfele az Atomerőmű SE-nek a bajnokság 11. játéknapján. A piros kékek a Gesztenyés úti Sportcsarnokban fogadták riválisukat. Az első 10 percben Shaw, Ferencz és Buljan vezérletével jól kezdett a vendéggárda, de az Atomosok tapadtak. Lorenzo Williams, Idlet, Vojvoda és Tóth Ádám szállította a paksi pontokat, a negyed végén 22:23-at mutatott a tábla. A folytatásban rendezte védekezését az ASE, Ferenczet és Shaw-t sikerült kikapcsolni, egyedül Buljan próbálta tartani a lépést az Atomosokkal. Akik egyre jobb százalékban értékesítették dobásaikat, támadásban ötletesen játszottak. Körtélyesi egymaga 11 pontot termelt, pontosan annyit, mint az ellenfél összesen a második etapban.

A félidőben már jelentős volt a különbség a csapatok közt. 48:34-ről kezdődött a harmadik periódus, amelyben folytatódott a hazai varázslat. Lorenzo Williams szorgoskodott leginkább a vendéglátóknál, de Vojvoda és a triplát dobó Tóth Ádám is sokat tett ahhoz, hogy tovább távolodjon ellenfelétől az ASE. A túloldalon csak ritkán találtak be, már Buljan sem villogott. A záró negyed előtt 24-gyel tartott előrébb az Atom. Gutierrez edző folyamatosan küldte pályára az ifjakat, amit nyugodtan megtehetett, mert az előny tovább nőtt. Hencsey is fokozatosan lehozta kezdő embereit, ami azt jelentette, az érdemi dolgok eldőltek. Czinger és Kerpel- Fronius is pontot szerzett, a publikum felállva tapsolta a produkciót. Összességében a piros kékek győzelme megérdemelt, a rangadót 30 egységgel nyerte az ASE. Atomerőmű SE- Lami-Véd Körmend 93:63.

Az Atomerőmű SE legközelebb december 14.-én pénteken 19 órakor Jászberényben lép pályára. A mérkőzést a Paksi Kistérségi Televízióban szombaton 17.30-tól felvételről láthatják.

Atomeromű SE - Lami-Véd Körmend
93-63
(22-23, 26-11, 23-13, 22-16)
ASE Sportcsarnok
Játékvezető: Földházi T., Gorka Sz., Surányi G. (Bodrogváry)

ASE: L. WILLIAMS 14/6, N. Williams 2, Vojvoda 10/6, Kámán 5/3, Tóth 11/3 Csere: Eilingsfeld 6, IDLET 18,
KÖRTÉLYESI 16/3, Kovács 5, Kerpel-Fronius 2, Czinger 4, Illés -

Körmend: Ruják 9/3, Simpson 4/3, Ferencz 8/6, BULJAN 22/6, SHAW 10/3 Csere: Fodor 2, Farkas -,