Nagy akarattal egyenlítés

2012.04.17, 19:55 Kosárlabda

Körtélyesi Gergely és Lorenzo Williams nélkül 86:80-ra győzött az Atomerőmű SE a felsőházi rájátszásnak második mérkőzésén, hazai pályán a Körmend ellen. A három győzelemig tartó párharc állása 1:1.

Két kulcsjátékosa nélkül lépett pályára a Gesztenyés úti sportcsarnokban az Atomerőmű SE, sérülés miatt Körtélyesi és Lorenzo Williams sem tudta vállalni a találkozót. Az első meccs győztesének kosarasai így lélektani előnyben voltak, de a Körmend nem tudott élni ezzel. A nyitó etapban sokat rohantak a felek, de többnyire pontatlanul tüzeltek, így némiképp kapkodó volt a játék. A negyed végére aztán belelendültek a csapatok, az ASE elsősorban a palánk alatt volt hatékony, míg a vasiak öt triplát szórtak. 10 perc után 22:19 volt az állás.

A folytatásban Vojvoda és Frost mellett Nick Williams is megtalálta dobóformáját, a piros feketék továbbra is kintről operáltak. A nagyszünetben 6 egységgel tartott előrébb a vendéglátó. A harmadik felvonásban sokáig egál körül mozgott az eredmény. Nick Williams faultproblémák miatt leült, melyet megérzett támadásban az Atom. A Körmend elkapta a fonalat, Ferencz négy triplát dobott, a vendégek pedig átvették a vezetést.

A záró rész előtt 59:66 volt oda. De jött Nick Williams, valamint Frost és Vojvoda, Kovács Ákos pedig kiválóan irányított, és megindult a paksi szekér. Az ASE bedeszkázta gyűrűjét, Martic legényei szárnyaszegetté váltak, akik jobbára csak büntetőkből találtak be, melyben English járt élen. A 35. percben 75:69 volt a hazaiak javára, és bár a végjáték izgalmasra sikerült, előnyét megtartotta a Gutierrez alakulat. A kiváló hangulatú találkozón a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes diadalmaskodott. Atomerőmű SE- Fortress Körmend 86:80.

A következő mérkőzést április 20.-án pénteken 18 órakor Körmenden rendezik. A találkozót a Paksi Kistérségi Televízióban szombaton 17.30-tól felvételről láthatják.

Atomerőmű SE - Fortress Lami-Véd Körmend
86-80
(22-19, 22-19, 15-28, 27-14)
ASE Sportcsarnok, 1000 néző
V.: Cziffra Cs. Benczur T. Frányó P. (Gincsai dr.)

ASE: Kovács Á. 7, N. Williams 21/6, Vojvoda 23/9, Kámán 4/3, Frost 25 Cs.: Morgen 2, Tóth Á . 4, Kerpel-Fronius -.

Körmend: English 24/9, Németh 8, Fodor G. -, Bell 16/9, Townes 8 Cs.: Ruják 4, Ferencz 16/12, Cseh 3/3, Eilingsfeld 1, Mladenovics -,

A három győzelemig tartó párharc állása: Körmend - ASE 1-1.