Mészáros Zalán befejezi aktív sportpályafutását

2011.06.02, 14:41 Kosárlabda
"Szeressék úgy civilként is, ahogy mi szerettük, szeretjük BAJNOKKÉNT!"

Mészáros Zalán a következő bejelentést tette:

Mint azt már a szezon elején előrevetítettem, ezennel hivatalosan is bejelentem, hogy kosárlabda-játékosi pályafutásomat 2011. június 1-jével befejezem. Szeretném ezzel kapcsolatban megköszönni utolsó klubomnak, az Atomerőmű SE-nek, hogy részese lehettem a 2000-től kezdődő kivételes sikerszériának és kívánom nekik, hogy a jövőben gyarapítsák éremkollekciójukat. Úgy érzem, hogy 1x-es kadet, 1x-es serdülő, 2x-es ifi, 4x-es főiskolás bajnokként, illetve 8x-os magyar bajnokként, 5x-ös Magyar Kupa győztesként és rengeteg egyéb érem tulajdonosaként, 110x-es magyar válogatottként, illetve 1x az év játékosaként (2005) sikerekben gazdag pályafutást tudhatok magam mögött, beleértve az utánpótlás és 21 évi felnőtt szezont is. Mivel a kosárlabda csapatsportág, ezúton szeretném megköszönni minden egykori edzőmnek, játékostársamnak, gyúróknak, klubjaimban dolgozó vezetőknek, illetve technikai személyzetnek, szurkolóknak, barátaimnak és nem utolsó sorban a családomnak, hogy ezekben a sikerekben általuk én is részt vehettem. Ami a jövőmet illeti, szüleim tanácsát megfogadva a sportpályafutásom alatt 3 diplomát is szereztem, így a kosárlabda szakedzői mellett marketing szakokleveles közgazdász, illetve pénzügyi szakokleveles közgazdász végzettséggel is rendelkezem. Ezekhez kapcsolódóan szeretnék a jövőben továbbra is a sport világában tevékenykedni.

Az Atomerőmű Sportegyesület elköszönt Mészáros Zalántól:

Az utolsó mohikán is távozik az Atomerőmű Sportegyesület kosárlabda csapatából. Mészáros Zalán, az utolsó olyan játékos, aki tevékeny részese volt annak a sikersorozatnak, amelyet a csapat  2. évezred első 10 évében elért. 2000. augusztus 1-én szerződött a klubhoz, és azóta kapitányként vezérelte sikerről sikerre a csapatot. 4 bajnoki cím és 4 magyar kupa győzelem fűződik a nevéhez az alatt az idő alatt, amíg a piros-kék mezt viselte. Igazi vezére volt a csapatnak, úgy a pályán, mint az öltözőben. Erős akarattal tartott fegyelmet a pályán és nem tűrt ünneplést egy-egy kosár után a győzelem közelében sem egészen a lefújás pillanatáig. Tisztelet övezte a csapaton belül legyen az magyar vagy külföldi játékos, és tisztelték az ellenfelek is. Most vége ennek sorozatnak, és talán az aktív spotpályafutásnak is. De képességei, és eltökéltsége biztosan sikert hoznak neki akár a civil életben, akár a sportéletben, bárhol is folytatja pályafutását.