Mentel az ASE

2008.11.17, 17:39 Kosárlabda
Pénteken, a Fehérvári úton csalódott drukkereket láthattunk, szombaton, a Gesztenyés úton ellentéte volt a hangulat, hiszen nyert az ASE. Jó hangulatú utánpótlás találkozó indította a szombat délutánt, és Mészárosék sem zökkentek ki a nyerő periódusból. Ötödik mérkőzésükön ötödik győzelmüket aratták a paksiak. Már-már hagyományosnak mondható Johnson kosárral indult a találkozó, az Enternet ellen is az amerikai csatár volt eredményes először. Gyorsan megfejelte teljesítményét egy triplával is az egyre jobban a csapatba épülő légiós. A harmadik percben 7-2-re megugrott az atom, a Zalaegerszegnél nem volt aki vállára vegye a csapatot, míg hazai oldalon Gosa és williams is beszállt a pontgyártásba. A második negyed közepére tíz pontosra hízott a különbség a két csapat között, ekkor már pályán volt a két találkozón sérülés miatt nem szerepelhetett Gulyás is, aki a félidő végére három duplát és egy büntetőt is értékesített. Vendégoldalon Calvin Watson próbálkozott vezérré előlépni, mutatta ezt 13 pontja. A többi légióst sikerült kikapcsolnia az atomosoknak, ennek is köszönhették, hogy a harmincadik perc végére 20 pontosra hízott Gosáék előnye. Az utolsó játékrészben az eladott labdák domináltak, az egész mérkőzésen tizennyolcszor rossz helyre passzoló hazaiak három ponttal el is bukták az utolsó negyedet. A győzelem ennek ellenére sem forgott veszélyben egy percig sem, hiszen a Williams-Gosa-Johnson tengely mellé ezúttal már Gulyás Robi pontjai is megérkeztek ők négyen szerezték a csapat pontjainak 85%-át. Zalaegerszegi oldalon Watson majd a pontok feléért felelt, az más kérdés, hogy tette ezt 21 rádobásból. A végeredmény 81-64 az Atomerőmű SE javára, akik így továbbra is veretlenek ebben a szezonban.{mp3}Sabi{/mp3}Völgyi Péter a Zalaegerszeg vezető edzője a második fél idei rossz kezdésnek tulajdonítja csapata vereségének a fő okát.{mp3}Volgyi{/mp3}ATOMERŐMŰ SE - ZALAKERÁMIA-ZTE KK 81-64(23-17, 18-16, 22-10, 18-21)Forrás: Fortuna RádióFotó: Molnár Gyula{morfeo 19}