McGruder dupla-duplája is kevés volt

2014.01.25, 20:44 Kosárlabda

87:83-ra kikapott az Atomerőmű SE Pécsett az élvonalbeli bajnokság 18. fordulójában. A piros kékek jelenleg 15-3-as mérleggel vezetik az első osztályú sorozatot.

A Pécs otthonába látogatott a legutóbbi játéknapon a listavezető Atomerőmű SE. A forduló előtt 11. egylet ellen a vendégek McGruder duplájával kezdték a meccset, melyre Sarlija válaszolt. A nyitó szakaszban végig a hazaiak pár ponttal előrébb tartottal riválisuknál, de az ASE látótávolságon belül volt. 27:21-ről kezdődött a következő etap. A paksi pontokra mindig érkezett fekete fehér pont, ezért az Atom nem tudta faragni hátrányát. A periódus derekán 10 egység fölé nőtt a differencia, ami gyakorlatilag a lefújásig megmaradt. A nagyszünetben 45:36 állt a táblán.

A térfélcsere után sokáig tartotta a 10 pont körüli távolságot Csirke Ferenc együttese, majd a negyed második felében növelni tudta fórját a Pécs. A Dzunic gárda erőtlen támadásokat produkált, és védekezésben sem találta a hazaiak ellenszerét. 72:55 volt az eredmény 30 perc után. McGruder vezérletével az ASE azonban jelezte, tetemes hátránya ellenére sem mondtak le a piros kékek a sikerről. Fokozatosan csökkent a különbség a felek között, a fáradó PVSK ellen egyre inkább erőre kapott az Atom. Az utolsó percben Kovács Ákos büntetői után már csak triplányival vezetett a vendéglátó. A kiélezett végjáték után azonban a hazaiak örülhettek. A végeredmény: PVSK- Pannonpower- Atomerőmű SE 87:83. A Pécs együtteséből Kovács Péter, Budimir, Nelson és Csabay alkotott maradandót, az ASE egyletéből McGruder magaslott ki társai közül.

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Atomerőmű SE
87-83
(27-21, 18-15, 27-19, 15-28)
Lauber Dezső Sportcsarnok
Vezette: Pálla Z., Szabó G., Németh Cs. (Kiss)

Pécs: NELSON 16/3, Kovács P. 17/6, Csabay 13/9, BUDIMIR 16/9, Sarlija 9
Csere: Nagy K. 6, Halász 5, Bíró 5/3, Bödör -

ASE: KOVÁCS Á. 14/6, MCGRUDER 24/6, Körtélyesi 2, Szabó Zs. 7/3, TÓTH Á. 11
Csere: Jones 8, Eilingsfeld 10/3, Kerpel-Fronius 7/3, Illés -, Antóni -

Csirke Ferenc: – Az utolsó öt percet leszámítva, nagyon jól játszottunk, és a Paks fölé nőttünk. Igazi csapat voltunk, úgy érzem, ezzel a győzelemmel megmaradt a playoff esélyünk.

Dzunic Branislav: – Igazságos eredmény született, az ellenfelünk az elejétől kezdve jobban játszott támadásban, védekezésben egyaránt.