Magyar Kupa 2008. március - FÉRFIAK, NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

2008.03.05, 10:10 Kosárlabda
MAGYAR KUPA, FÉRFIAK, NEGYEDDÖNTŐ,2. MÉRKŐZÉS:ATOMERŐMŰ SE – UNIVER KECSKEMÉT 80–72(20–20, 12–17, 28–17, 20–18) Paks, 600 néző. V: Bognár, Farkas, Márton. ATOMERŐMŰ: Mészáros Z. 6, TOROMAN 14/9, Kiss Zs. 8/3, Panta 6, HORVÁTH Z. 15/6. Cs: Csaplár-Nagy E. 3/3, C. BROOKS 23/12, Stevenson 5. Edző: Sabáli Balázs

KECSKEMÉT: Sigurdarson 9/9, BLAIR 28/9, Horváth Á. 7/3, Jefferson, Fiegi 10. Cs: Csorvási 2, Halmai 8/6, Tóth P., Lekli 6, Csabay 2. Edző: Zsoldos András

Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–8. 15. p.: 27–27. 25. p.: 46–40. 35. p.: 72–61

Kipontozódott: Kiss Zs. (37. p.)

Továbbjutott: az ASE kettős győzelemmel (155 –132)

Mestemérleg:

Sabáli Balázs: - Lélektani előnyben voltunk, Murry betegség, Gulyás sérülés miatt hiányzott, ám voltak akik felnőttek a feladathoz.
Zsoldos András: - Elfogadhatóan játszottunk. Az első meccsen odaajándékoztuk az ASE-nak a továbbjutást.

A Paks hazai mérkőzésén is nyert a Kecskemét ellen, így bejutott az elődöntőbe a férfi Magyar Kupában.
Az első negyed még kiegyenlített játékot hozott, a csapatok 20–20-al vonultak a szünetre. A második játékrészben a kecskemétiek uralták a játékot, ötpontos előnyt sikerült kiharcolniuk.
A meccs második felében már a hazaiak irányítottak, az utolsó két negyedben sikerült megfordítaniuk az eredményt, így a visszavágót is megnyerték.
Az Atomerőmű ezzel kettős győzelmet aratott, és 155–132-es összesítéssel jutottak a legjobb négy közé.