Magabiztos győzelem a Sopron ellen

2012.01.14, 19:49 Kosárlabda

82:62-re győzött a honi kosárlabda bajnokság 15. fordulójában az Atomerőmű SE a Kis- Rába menti Takarék Soproni KC ellen. Völgyi Péter együttese 10 győzelemmel és 5 vereséggel továbbra is a táblázat 5. helyén áll.
Csak az első negyedben tudta megnehezíteni az Atomerőmű SE dolgát a Kis- Rába menti Takarék Soproni KC, a legutóbbi játéknapon. A nyitó 10 percben Rubin és Molnár révén a vendégek a pontos külső dobásaiknak köszönhették azt, hogy egy egységgel megnyerték az etapot. Az ASE ekkor még nem talált rá a megfelelő ritmusra, de az új legény Hernold Gardener megmutatta, lehet rá számítani a palánkok alatt. A második periódusban aztán faképnél hagyta riválisát az Atom, a paksi legények mindenhonnan betaláltak, míg a remek védekezés teljesen elbizonytalanította az SKC-t. Egyedül Rubin tartotta a lelket a látogatókban, de ő is csak ritkán szólt a meccshez. A félidőben már 10 ponttal tartott előrébb a hazai alakulat. A térfélcsere utáni első játékrészben már a közönség szórakoztatására is futotta a piros kékek erejéből, a kék fehérek asszisztáltak az előadáshoz. Gardener korlátlan úr volt a festékben, a mezőnyemberek pedig akkor dobtak kosarat amikor csak akartak. 64:44-et mutatott a tábla 30 perc után, így a különbségből és a látottakból egyértelmű volt meghozni azt a következtetést, hogy ez a meccs eldőlt. Így gondolta Völgyi Péter is, aki a záró szakaszban a kevesebbet játszókat is bátran pályára küldte, pihentetve kulcsembereit. Ennek köszönhetően a különbség nem nőtt, de a publikum tapsa jelezte elégedett a produkcióval. Az ASE tehát magabiztos győzelemmel készült a keddi Szeged elleni Magyar Kupa mérkőzésre. Atomerőmű SE- Kis- Rába menti Takarék Soproni KC 82:62.

Atomerőmű SE – Kis-Rába menti Takarék-Soproni KC
82:62
(18:19, 25:14, 21:11, 18:18)
Játékvezetők: Kapitány G., Király L., Vétek F., Ellenőr: Várhalmi Zs.,
ASE Sportcsarnok, 1000 néző

ASE: L. Williams 18/6, N. Williams 7/6, Vojvoda 5, Kámán 13/9, Tóth Á. 9,
Cserék: Gardener 14, Körtélyesi 4, Morgen 9/3, Kovács Ák. 3/3, Kerpel-Fronius -, Czinger -,

Sopron: Thomas 10, Rubin 20/9, Molnár A. 7/3, Gombás -, Egemonye 9,
Cserék: Boldizsár 8/6, Lakatos 2, Keresztes 1, Takács 5/3, Vesztergom -,

Völgyi Péter: Helyenként jó és közönségszórakoztató játékkal hoztuk ezt a kötelező győzelmet. A következő hetek feladata, hogy megtaláljuk mindenkinek a helyét támadásban és védekezésben is. Az új légiósunk, Hernold Gardener biztató játékkal mutatkozott be.

Meszlényi Róbert:: Sajnos az új centerrel nagyon stabil lett a Paks palánk alatti védekezése, nem tudtunk onnan kosarakat szerezni, és ez eldöntötte a mérkőzést.