Lemondott a vezetőedző

2009.01.20, 08:09 Kosárlabda
Lemondott a vezetőedzőAtomerőmű SE- PVSK PannonPower 49-85A 2009-es év a paksi kosarasoknál két vereséggel kezdődött, és a vesszőfutás tovább folytatódott a szombati 15. fordulóban is. A PVSK érkezett a Gesztenyés útra akik ugyanúgy álltak a mérkőzés előtt, mint a Paks 7 győzelmet gyűjtöttek és négyszer vereséget szenvedtek, többek között az ASE-tól a 3. fordulóban hazai pályán. Sabáli Balázs dolgát nehezítette, hogy első számú irányítójára nem számíthatott, mert Nichols térde nem volt játékra alkalmas, a vendégeknél Bencze sem tudta vállalni a játékot, ő a szemével bajlódik. Gondolhatta, hogy rosszul lát, mert az első három percben nem esett kosár, aztán csak elkezdtek termelni a játékosok. Főleg a vendégek Wittman és Kapov kintről négyszer volt eredményes testvériesen elosztoztak a triplákon. Hazai oldalon csak Gulyás, Williams és Csaplár-Nagy tudott kosarat dobni, 13 ponttal vezetett is a Pécs. A második negyedben tovább folytatódott a paksi vesszőfutás, Gulyás Róberten kívül, mintha pályán sem lettek volna fehér mezesek. Ivkovics mester folyamatos rotációja célra vezető volt, hiszen öttel azt a játékrészt is megnyerte csapata, így a félidőben 18 ponttal vezetett a Kelley pontjaira építő baranyai egylet. A paksi szurkolók harsány füttyszóval jelezték; nem ilyen produktumhoz szoktak. A félidei öltözői beszélgetés nem hozott változást a meccsben. Az "atomos" játékosok, mintha elfelejtettek volna kosárlabdázni, rendre eladott labdákkal, és sikertelen dobásokkal borzolták az edzők és a közönség idegrendszerét. Medve Máté játéka hozott némi változást, lelkesen, bátran kosarazva szerzett gyorsan hat pontot, ekkor úgy tűnt megváltozhat a játék képe, de az utolsó negyedben tovább mélyült a piros-kékek válsága. Sabáli Balázs tehetetlenül szemlélte az eseményeket, nem tudott belenyúlni a mérkőzésbe, egy-két játékos meg mintha ott se lett volna a pályán.Charles Gosa és Ashante Johnson is nulla ponttal zárt. Előbbi játékos az ősz folyamán rendre 20 pont felett teljesített, a szombati mérkőzésen mindössze háromszor próbálkozott, Johnson ötször. Ami közös, hogy csak próbálkoztak... Nem sokára hallják az interjúk során, hogy Sabáli Balázs a negyedik vereséget már nem tudta feldolgozni és beadta lemondását a vezetőségnek, amit el is fogadtak a tegnapi vezetői értekezleten. Az ASE visszacsúszott a hetedik helyre, a Pécs a második helyre ugrott győzelmével, amihez kétség sem fér hogy megérdemelt, de elég gyanús körülmények között született....Sztojan Ivkovics boldogan beszélt az általa is elismert nem várt győzelemről.Sztojan Ivkovics, a PVSK játékosa {mp3}090119_vkovics{/mp3}Sabáli Balázs letörten ült a kispadon a mérkőzést követően, amikor kértük foglalja össze érzéseit.Sabáli Balázs vezetőedző{mp3}090119_sabali_pecs_lemondas{/mp3}Tóth János szakosztályelnök és az ASE elnökségi ülése elfogadta Sabáli Balázs vezetőedző lemondását. Tóth János szakosztályelnök {mp3}090119_toth_janos{/mp3}A liberális bánásmód, tehát nem vezetett eredményre, és az új szakvezető legfontosabb ismérve a keménykezűség kell hogy legyen a szakmai ismeretek mellett. Sabáli Balázs esetleges munkavállalásáról az utánpótlásban még folytatnak tárgyalásokat, így nem kizárt, hogy marad a fiatal tréner az ASE alkalmazásában. Tóth János a játékosok büntetéséről annyit mondott, hogy a prémiumok a vereségekkel ugrottak, de vannak olyan játékosok akik a hozzáállásuk miatt is számíthatnak szankciókra, mert emellett nem mehet el szó nélkül.Szerdán az utolsó előtti Debrecen csapata látogat Paksra, még a 11. fordulóból elmaradt mérkőzésre kerül sor. Az eddig mindössze egy találkozót nyerő DEKE ellen muszáj lesz összekapnia magát egy-két játékosnak. Egy esetleges szárnyalás azonban sok mindenre választ adhat... Forrás: Fortuna Rádió Képriport: Molnár Gyula{morfeo 22}