Legjobb négy között az ASE

2013.05.05, 19:45 Kosárlabda

90:61-re győzött az Atomerőmű SE a Lami-Véd Körmend ellen a negyeddöntő ötödik mérkőzésén a Gesztenyés úti sportcsarnokban. A párharcot az ASE 3:2-re nyerte, így az elődöntőbe jutott.

A mindent eldöntő ötödik összecsapás remek hangulatban zajlott, a két gárda szurkolótábora alaposan kitett magáért. A meccs első 10 percében az Atomerőmű SE ragadta magához a kezdeményezést, 12:4-nél körmendi időkérés következett. Hencsey Tamás csak átmenetileg rendezte csapatának sorait, az Atom nem zökkent ki a ritmusból. 24:17-ről kezdődött a második felvonás. Melyben keményítettek védekezésükön a felek, majd a 15. perctől ismét hatékonyabbá vált a Schmidt legénység. A differencia innentől kezdve megint nőtt, a nagyszünetben már 18 egységgel tartott előrébb a házigazda. Az első félidőben Tóth, Levy, Vojvoda és Körtélyesi emelhető ki az Atomosok közül, míg a túloldalon Austin nyújtott maradandót.

A harmadik felvonásban tartotta tetemes előnyét a vendéglátó, a fáradó Körmend nem tudott közelebb kerülni a folyamatosan friss játékosokat felvonultató ASE ellen. 21:18-ra nyerte ezt az etapot a piros kék legénység. A záró periódusban már csak a különbség volt kérdéses, az érdemi dolgok eldőltek a Gesztenyés úti csarnokban. Eilingsfeld kimagaslóan pattogtatott ebben a 10 percben, így 30 fölé nőtt a differencia.  A végjátékban a paksi ifjoncok is lehetőséghez jutottak, a hazai publikum pedig győzelemnek örülhetett. A negyeddöntőt így 3:2-re az ASE nyerte, és jutott a legjobb négy közé a bajnokságban. Az ötödik mérkőzés végeredménye: Atomerőmű SE- Lami-Véd Körmend 90:61.

Az Atomerőmű SE az elődöntőben a Szolnoki Olaj KK-val játszik. A párharc első mérkőzését Szolnokon rendezik, május 8-án szerdán 18 órától.

Atomerőmű SE – Lami-Véd Körmend
90-61
(24-17, 20-9, 21-18, 25-17)
NB1/A csoportos, férfi kosárlabda bajnokság
play-off, 5. mérkőzés
ASE Sportcsanok, 1000 néző

ASE: WILLIAMS 12/6, LEVY 14 VOJVODA 21/9, Körtélyesi 7/3, Tóth Á. 10 Cs.: Idlet 4, Kámán 3, Kovács Á. 4/3, Eilingsfeld 14/3, Kerpel-Fronius 1, Illés -.

Körmend: RUJÁK 10, Fodor G. 2, Ferencz 6, AUSTIN 15/3, Farkas 10/3 Cs.: Grebenár 7, Sonyák 5, Sömenek -, Golomán 1, Kocsis 3/3, Kutasi 2.

A három győzelemig tartó párharc állása: ASE – Körmend 3-2.