Pécs: Ruják 8, Funderburk 17/3, Carev 3/3, Budimir 13/3, Brkics 17/3
Csere: Dragaszevics -, Meleg 4, Lewis 21/9, Demeter -

Paks: Capers 16/6, Shepard 11, Valerio-Bodon 5, Lóránt 7/3, Jackson 8/3
Csere: Kovács 4, Eilingsfeld 17/3, Kis -, Paige , Gulyás 2, Velkey 5/3

Gyors pécsi kosárral indult a talákozó, de hamar rákapcsoltunk mi is és egy 0-6-os rohammal fordítottunk. Az első időkérést a hazaiak kezdeményezték, miután Lóránt Péter dobott egy ziccert, ezzel már 6-12 volt a mérkőzés állása. A PVSK-nál Brkic és Funderburk gyártotta főként a pontokat, de Ruják András és Carev is betalált. A negyed végére 1 pontra jöttek fel Dragan Aleksic tanítványai Lewis hárompontosával. (20-21)

A második negyed elején a pécsiek Lewis triplájával átvették a vezetést, majd Ruják kettesével növelni tudták ezt. Egy izgalmas, kiélezett mérkőzés kezdett kibontakozni, azonban csapatunk több hibával játszott, mint a hazaiak, a negyed felénél egy labdaszerzést követően Brkic zsákolt, ekkor 6 pont volt a PVSK előnye. (35-29) Kezdett „meglógni” a Pécs, ekkor Gulyás Milán zsákolt egy hatalmasat, azonban ezzel sem tudtunk ritmust váltani. Capers két ziccerével tovább faragtuk a hátrányunkat, de három villámgyors támadás után a PVSK visszaállította a 10 pontos előnyét. (49-39)

A félidő után jól kezdtünk, Jackson és Capers is rövid időn belül betalált, egy picit úgy tűnt, hogy a Pécs „bent ragadt az öltözőben”. Az első hazai kosárra három és fél percet kellett várni, ekkor Lewis talált be, majd egy labdaszerzés után Budimir is eredményes volt. Szoros végjáték kezdett kibontakozni, ezt a negyedet 23-17-re meg tudtuk nyerni, így az utolsó felvonást 4 pont hátránnyal kezdhettük el. (66-62)

Gyors Lewis kosárral indult a negyedik etap, erre a másik oldalon Kevin Capers válaszolt egy hárompontossal, ezzel 5/17 volt a triplamutatónk. A negyed feléhez közeledve Lóránt Péter kinti dobásával előbb sikerült kiegyenlítenünk, majd Kovács Ákos kettesével átvettük a vezetést. (68-70) Jó ritmusban folytatódott a mérkőzés, felgyorsult az iram a hazaiak pedig Lewis triplájával ismét átvették a vezetést, majd a hibáinkat kihasználva tovább növelték az előnyüket, majd megnyerték a mérkőzést.

Fotó: Rónási Márton