Ki nyeri a meccset: MI!!!!!

2010.01.18, 10:48 Kosárlabda
Az ASE csarnokban rendezték az Országos Serdülő Bajnokság területi keresztjátékának első fordulóját, a Baja, a Dombóvár, a Békéscsaba és az ASE csapatainak részvételével.

Az ASE csapata a Dombóvár elleni két győzelmet hozta magával a tornára és jó eséllyel várta a mérkőzéseket. Az első ellenfél a Bajai Bácska volt és a kezdeti idegesség után az első félidő végére 18pontos előnyt sikerült kiharcolni. A harmadik negyedben nagy iramot diktálva mind védekezésben mind támadásban sikerült felőrölni az ellenfelet, ezt a negyedet 35-4-re hoztuk és ezzel eldöntöttük a mérkőzést. Az utolsó negyedben már megengedhettük magunknak, hogy legjobbjainkat már pihentettük a következő mérkőzésre a Békéscsaba ellen. A következő ellenfél az előző kiírás Országos Bajnoka a Békéscsaba volt. A csapat az első pillanattól kezdve úgy játszott, hogy itt csak egy csapat győzhet. Bereczki Márk sorozatban dobott 4 triplájával sikerült 13 pontos előnyt szerezni. A második negyedben Antóni Csanád okos ponterős játékának következtében az ellenfél egyik legjobb játékosát a kipontózódás közelébe sodorta. A harmadik negyedben Papp Márk remek betörésekkel zilálta szét a Békéscsaba védekezését és így sikerült tartani a 14-15 pontos előnyt. Az utolsó negyedben sikerült elhúzni 17 ponttal és innen már nem engedtük ki a kezünkből a mérkőzést. A csapat megérdemelt győzelmet aratott és csoportelsőként várja a visszavágó mérkőzéseket amelyre Baján kerül sor. A visszavágók eredményeitől függetlenül az ASE serdülő csapata a bajnokság közép döntőjébe jutott.

Atomerőmű SE - Bajai Bácska: 95-51
ASE: Antóni 24, Papp 18, Villányi 10/3, Bereczki 10, Gombos 8, Sterczer 6, Miholics 6, Gulyás 5, Bárdosi 4, Veisz 2, Meixner 2.
Atomerőmű SE - Békéscsaba: 77-61
ASE: Bereczki 24/15, Papp 23, Antóni 22, Sterczer 4, Gombos 2, Veisz 2, Bárdosi, Miholics, Villányi, Meixner.