Két győzelemmel és egy vereséggel zártunk Körmenden

2015.03.18, 10:39 Kosárlabda
A házigazda még kifogott a fiataljainkon, de a Sopron és a Szerencs ellen már nem volt megállás.

"Körmenden rendezték Serdülő Országos főtábla 2. fordulóját, az ASE csapat mellet hazai Körmendi Törpördögök, Soproni Tigrisek és Szerencsi VSE vették részt. Főszervező Pakson ismert Érsek István volt, neki köszönjük a vendéglátást.

Első meccset hazai Körmend ellen játszattunk, hosszú utazás után sajnos nem sikerült gyorsan felébredni és főleg második félidőben már nem bírtunk hazai csapattal lépest tartani. Első félidőben még versenyben voltunk, de utána elfogyott az erőnk és sokszor hibáztunk,a miből az ellenfél sok könnyű kosarat szerzett. Legközelebb ha edző bácsi azt mondja, hogy az úton pihenni kell, akkor nem fogunk telefonokkal játszani és beszélgetni, hanem pihenni.

Második ellenfél - Sopron - ellen az egész csapatot tudtunk forgatni, mert erősebbek voltunk, úgyhogy mindenki lehetőséget kapott. Ehhez a meccshez csak azt szeretnék írni, hogy a kosárlabda meccs 40 percig tart és végig kell játszani. Végén majd nem elaludtunk, sokat hibáztunk és ellenfél kihasználta a hibáinkat, amivel csak 6 pontra jött fel.

Szerencsi csapatban volt néhány magas gyerek, közülük ügyesek, úgyhogy kemény meccsre készültünk. Legnagyobb veszélyt 2 játékos jelentett és az első negyedben ki is derült, hogy velük kell legjobban foglalkozni. Sajnos az első játékrészben nem tartottunk be az utasításokat, sok faultunk volt és annak az eredménye 27 kapott ont volt. Második negyedben vissza hoztunk a meccset, mert sokkal agresszívebb és okosabb játszattunk mint az ellenfél. És jött a harmadik negyed, mind két csapat legerősebb csapattal állt fel. Megbeszéltük egy taktikát, amivel próbáltunk ellenfél 2 legjobbat kikapcsolni a játékból, fiúk betartották és megfelelő harcosságot hozzá tették. Támadásban is nagyon okosan játszattunk, nem kapkodtunk és ezt a negyedet 19:5re nyertünk. Utolsó negyedben folytattunk okos játékot és az egész meccset megérdemelten nyertünk.

Fiúknak köszönöm a hozzáállást, szerintem az egész hétvége jó "buli" volt, főleg ha a felnőtt meccset is megnézhettünk és fiúk be is mentek az öltözőbe meccs előtt a felnőtt játékosokat buzdítani."