Kajak-kenus sikerek az Atomfutáson

2014.09.09, 13:48 Kajak-kenu
Összesen négy számban végzett ASE-s kajak-kenus az első helyen a szeptember 6-i Atomfutáson. Az idén már harmadik éve megvalósult Atomfutás ez alkalommal is a Kenyér-, Hal- és Borünnep programrészeként várta a szabadidősport és az élmények kedvelőit, akik tucatnyi versenyszám közül válogathattak, 600 métertől kezdve egészen a 31,5 kilométeres távig.

Az Atomfutás keretében idén is meghirdették az extrém kihívások kedvelőinek a 7 km-es brutálAtom futamot, ahol több mint 100 futó kísérelhette meg a sárral és szalmabálákkal nehezített pálya legyőzését. Ez leggyorsabban a kenus Koleszár Zoltánnak sikerült, aki egy tóból kivezető kavarodás után az élről a 12. helyre került, ám innen is vissza tudta verekedni magát az élre. Fritz Marcell is szépen helytállt, a dobogó harmadik fokára állhatott. A kajakos Kiszli Vanda, aki az előző hétvégén szerezte meg a kvalifikációt a maratoni kajak-kenu világbajnokságra, a női versenyzők között lett első, hasonló kalandok után, mint a férfi győztes. Az összesítettben egyébként a kilencedik helyen érkezett célba.

A váltóknál is arattak a kajak-kenusok. A férfiak 31,5 kilométerét leggyorsabban a Koleszár Zoltán, Hanol Dávid, Péri Dávid összeállítású, Kenu I. csapat tette meg, míg a vegyes váltóban az ASE kajak 2 név alatt induló Kiszli Vanda, Pupp Noémi, Bencze Barna végzett elsőként.