Szedeák: Kerpel-Fronius G. 7/3, Govens 29/18, Brown 10/3, Dzeletovics 13/6, Dickey 16
Csere: Bognár 15/9, Kerpel-Fronius B. 6, Keller I. -

ASE: Kovács Á. 19/12, Capers 10/3, Paige 32/15, Lóránt P. 6, Jackson 19/12
Csere: Valerio-Bodon 4, Shepard 4, Eilingsfeld -, Gulyás -

2-0-ás hátránnyal érkeztünk a Szegedi Városi Sportcsarnokba, ahol Jan Pavlík vezetésével kellett kis híján csodát véghez vinnünk. A feldobás után Kovács Ákos vezette az első támadásunkat, ami faulttal ért véget, Paige értékesítette a büntetőket, majd Justin Jackson volt résen a palánk alatt, ezután a hazaiaknál Govens volt eredményes kintről, majd Dzeletovic is betalált. Capers és Jackson pontjaival a negyed felénél 5 pont volt az előnyünk, az előző mérkőzésekhez képest eredményesebben védekeztünk. Pillanatok alatt kiegyenlítettek a hazaiak, ekkor egy időkéréssel tudtuk rendezni a sorainkat. Egy szoros első negyed után az állás 23-22 volt.

Jó energiával kezdtük a második etapot, egy labdaszerzést követően Valerio-Bodon Vincentet faultolták, a fiatal játékosunk mindkét büntetőt értékesítette, ezzel ismét nálunk volt az előny. A Szeged tranzíciós játékára nem volt ellenszerünk, ráadásul egy figyelmetlenségből adódó hiba után Kerpel-Fronius Balázs szerzett könnyű kosarat, ezzel 6 pontra nőtt Govensék előnye. Az időkérés után Paige triplája csökkentett a hátrányunkon, ekkor azonban bekapcsolta a rakétákat a Szeged és Dzeletovic, illetve Dickey vezérletével 11 pontra húztak el. Jan Pavlík vezetőedző időkérése jót tett a csapatnak, 8-0-ás rohamot mértünk a hazaiakra, ezzel 3 pontra jöttünk vissza. Nem örülhettünk sokáig, a Szedeáknak is volt válasza erre: Kerpel-Fronius Balázs, Zach Brown és Djordje Dzeletovic pontjaival beállították a félidő eredményét: 50-40.

Az első félidőben a lepattanócsatát 26-15-re veszítettük el, a hazaiak több gólpasszt is ki tudtak osztani, azonban a szerzett labdák tekintetében mi voltunk jobbak. Jó energiával kezdtük a második félidőt, a másik oldalon viszont Govens remek napot fogott ki, a negyed közepénél már 19 pontnál járt. Folyamatosan dolgoztuk le a hátrányunkat, két perccel a negyed vége előtt két pontra sikerült zárkóznunk Paige betörése után. (64-62) Végül ezt a negyedet 9 ponttal nyertük meg, az utolsó etapra 69-68-as állással fordulhattunk.

Három gyors szegedi kosárral indult a negyedik negyed, beragadtunk kicsit. (76-68) Az időkérés után Kevin Capers 2+1-es kosara és Kovács Ákos triplája tartott minket életben. A negyed felénél Paige hárompontosával a mérkőzésen először tudtuk átvenni a vezetést. (81-82) A Szedeák időkérése után egy eladott labdából Govens szerzett értékes két pontot a hazaiaknak, majd Kovács Ákos csúszott el a másik oldalon és a labda ismét a fehér mezesekhez került. Fej-fej mellett haladt mindkét csapat, hol a Szegednél volt az előny, hol nálunk, szoros végjáték elé nézhettünk. Govens triplájára Jackson válaszolt, az utolsó perc azonban óriási izgalmakat hozott, végül a Szeged nyerte meg a találkozót, ezzel ők jutottak tovább a rájátszásban.