Húsvétkor dől el a Magyar Kupa sorsa

2012.04.07, 09:11 Kosárlabda

A Magyar Kupa négyes döntőjével folytatódik a 2011-2012-es férfi kosárlabda szezon, melyet Szolnokon rendeznek. A Final Four-ba a házigazda csapat mellett a bajnoki alapszakasz második helyezettje az Albacomp, a negyedik Körmend és az ötödik Atomerőmű SE került.

A legnehezebb dolga kétségtelenül a paksi piros kékeknek volt, mivel az alapszakasz első Falco KC-t kapta a négy közé kerülésért az atomváros egylete. A párharc februárban zajlott, mely időszakban az ASE viharos időszakot élt, edzőváltás történt, melyből végül nagyon jól jött ki a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes. Pakson 43-mal győzött az Atom, míg idegenben ugyan 35-tel kikapott, de így is a Duna parti gárda örülhetett. Ebből, valamint a remek bajnoki mérlegből meríthet erőt az Atom, mivel az új spanyol szakvezetővel Gutierrez Garcia Enrique-vel a bajnokságban 8-1-es győzelem- vereség, mutatót produkált.

Az ASE a Kupaelődöntőben azzal az Albacomppal néz farkasszemet, mely társulatot pár napja ugyan 5 egységgel legyőzött, de a hozzáértők szerint a Gesztenyés úti mérkőzésből messzemenő következtetést nem szabad levonni. Sőt, a kék fehérek a héten magabiztos játékkal verték az EuroChallenge Kupa sorozatban is négybe kerülő Szolnokot. A vetélkedő másik két együttese a bombaerős házigazda, a Szolnoki Olaj KK, valamint a Körmend. Az előbbi piros feketék három fronton harcolnak még, fizikálisan azonban megjósolhatatlan, hogy meddig bírják még a sorozatterhelést, de lelkes közönségük átlendítheti őket az esetleges holtpontokon.

A vasi legények a szezon második felére kipukkadtak, az edzőváltás és a játékos cserék sem lendítettek sokat produkciójukon, de ki tudja, lehet, hogy a Húsvét hozza meg számukra az áttörést. A „nyulas” hétvégén bizonyára egytől egyig kiváló mérkőzések zajlanak majd a Tiszaligeti Sportcsarnokban, de azt, hogy melyik gárda lesz a befutó, megjósolhatatlan. A Magyar Kupa négyes döntőjének menetrendjét lentebb olvashatják.

Körmend - Szolnok 04.08. 16:00 (DigiSport plus)
Albacomp - Atomerőmű SE 04.08. 18:30 (19:20-tól DigiSport Plus