ASE: Brown 18/12, Taylor 11/3, Frank -, Brzoja 7/3, Eilingsfeld 26
Csere: Kovács Ák. 11/3, Pacevicius 6, Pajor -, Keith 3

Nyíregyháza: Johnson 15/3, Bryce 21/3, Kiss B. 5/3, Pipiras 3/3, Suárez 19
Csere: Bus -, Mokánszki -, Madár 4, Coleman 6

Mislav Brzoja első dobása lecsorgott, a mérkőzés első pontjait a Nyíregyháza szerezte, majd a sérülésből visszatérő Eilingsfeld János szerzett zsinórban 6 pontot. Bryce kettese után Ken Brown neve mellé jegyezhettünk először 3 pontot, majd újabb négyet. Remekül kezdtük a mérkőzést, 13-6-os állásnál kértek időt a vendégek. Brzoja két büntetőjével növeltük tovább az előnyünket, erre ismét Bryce válaszolt, Eilingsfeld azonban megállíthatatlan volt, 7 perc után 100%-os mutatóval 11 pontnál járt. Végül agresszív, fegyelmezett és pontos játékkal nyertük meg az első etapot.

A pontokat Ken Brown kezdte el termelni a második negyed elején, az amerikai légiósunk 10 pontnál járt. Higgadtan játszottunk, volt fantázia a támadásainkban, de a védekezésünket is jól szerveztük, igazi csapatként mozogtunk a pályán. 6 perc játék után 9 pont volt az előnyünk. Ken Brown labdaszerzése után az alley-up Deshon Taylornak ment, aki kegyetlenül húzta a gyűrűbe a játékszert, ezzel nem csak a csapatot, de a közönséget is feltüzelte. Sok büntetőt hibázott a vendégcsapat, 7 perc után 8/2 volt a mutatójuk. Eilingsfeld újabb 6 pontja és Brzoja kettese még nagyobb előnyhöz juttatta a csapatot, 44-28-as állással fordultunk a negyed utolsó percére, ekkor egy gyorsindításból értékesített két pontot Bryce, időt kért Jan Pavlík. Végül a félidőre 46-34-es állással mehettünk.

Mislav Brzoja labdaszerzéséből indítottunk egy gyors támadást, a végén a csapattársak Eilingsfeld Jánost találták meg, aki hatalmasat zsákolt, jó energiával kezdtük a harmadik etapot. Shaquille Keith is megszerezte a mérkőzésen az első pontjait, majd egy remek gólpasszt is adott Ken Brownnak, aki a triplavonal mögül volt ismét eredményes. (61-46) Végül Ken Brown asszisztja után Kovács Ákos dobta a negyed „zárókosarát”, 65-54-es llással fordultunk az utolsó 10 percre.

Eilingsfeld szerezte a záró etap első pontjait, ezután folyamatosan érkeztek a kosarak, a csapatmunka folytatódott, sok passzal, jó helyezkedésekkel tudtunk érvényesülni, a vendégek 4 és fél perc után tudtak csak felzárkózni, ekkor Bryce hárompontosa után volt kilenc a különbség. Próbált minél nagyobb nyomást gyakorolni ránk a Nyíregyháza, a hajrában becsúszott egy-két hiba támadásban és védekezésben is, ezeket ki is használták a vendégek, másfél perccel a végső sípszó előtt 7 pontra zárkóztak fel, ekkor kért időt Jan Pavlík mester. (80-73) Végül sikerült megtörni a nyeretlen szériánkat, hosszú idő után érezhettük a győzelem ízét.